Ryszard Riedel i mieszkanie na wynajem

i

Autor: karolinariedelapartament.com; mat. pras.

Zamieszkaj jak legenda bluesa

Mieszkanie legendarnego Ryśka Riedla na wynajem. Cena za noc zwala z nóg

Mieszkanie, w którym praktycznie całe życie mieszkał Ryszard Riedel zostało wyremontowane i przerobione w "mini muzeum" historii wokalisty. Można je wynająć, jednak cena za noc jest zaskakująca.

Niedawno mieszkanie legendy polskiego bluesa Ryśka Riedla pojawiło się w ofercie wynajmu krótkoterminowego. Jeszcze dwa lata temu córka muzyka chciała je sprzedać. Wszystko wskazuje na to, że nie było chętnych, dlatego zdecydowała się na przerobienie mieszkania w "mini muzeum" z opcją noclegu.

Ryszard Riedel zmarł w 1994 r. Prawie całe życie mieszkał w Tychach na osiedlu F. To właśnie tam spędzał czas ze swoją rodziną. Teraz rodzinne mieszkanie zostało wyremontowane i powstało w nim "mini muzeum" wokalisty grupy Dżem.

W trakcie dwudziestoletniej kariery w zespole Riedel stworzył wiele przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki i w pamięci fanów Dżemu. Chodzi o takie kultowe utwory jak: „List do M.", „Whisky moja żono", czy „Wehikuł czasu".

Niestety jego życie oraz twórczość naznaczone były wielkim bólem. Walczył też z uzależnieniem od używek.

Cena za nocleg w mieszkaniu Ryśka Riedla zwala z nóg

Osiedle F, na którym znajduje się mieszkanie, w którym żył Ryszard Riedel, zostało wybudowane w latach 1963 – 1971. Właścicielką nieruchomości jest córka muzyka. W 2021 r. na jednej ze stron internetowych pojawiła się oferta sprzedaży mieszkania. Wtedy niewyremontowane mieszkanie zostało wycenione na 500 tys. zł. Samo mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki i balkonu. Jego łączna powierzchnia wynosi 54,7 m2.

Drodzy. Otrzymuję bardzo wiele zapytań i wiadomości w temacie sprzedaży mieszkania, w którym wraz z Karoliną się wychowaliśmy, gdzie mieszkali nasi Rodzice, a po śmierci Taty – Mama. Otóż nic mnie z tym tematem właściwie nie łączy. Może poza naturalnym sentymentem do tego miejsca – komentował na Facebooku syn muzyka Sebastian Riedel.

Mieszkanie Riedla w Tychach

i

Autor: karolinariedelapartament.com

Teraz mieszkanie kultowego wokalisty po raz kolejny pojawiło się w sieci. Tym razem w opcji wynajęcia. Jedna noc w mieszkaniu wynosi 899 zł. - W tym szczególnym dla mnie miejscu! W miejscu, w którym się wychowałam i gdzie wraz z rodziną przeżyłam wiele pięknych chwil. A teraz z przyjemnością dzielę się tym miejscem z Wami! Mam nadzieję, że pobyt tutaj przybliży Wam ten mały, intymny świat Mojego Taty – czytamy na stronie karolinariedelapartament.com.

Zapytaliśmy córki Ryszarda Riedla skąd wziął się pomysł na udostępnienie mieszkania w takiej formie? - Co do pomysłu to może powiem to w ten sposób, mieszkanie w Tychach stało przez wiele wiele lat puste. Było bardzo zniszczone pomimo iż po śmierci taty było odświeżane. Ale lata mijały i przyszedł czas na jego remont generalny. I tak podczas prac remontowych, odnajdując każdego dnia pamiątki po tacie zrodził się pomysł na wynajem, więc można powiedzieć że to właśnie pamiątki były inspiracją tego projektu. Nazwał pan to mieszkanie - muzeum, myślę że muzeum to za dużo powiedziane. Owszem w mieszkaniu są wyeksponowane różne pamiątki które kiedyś należały do Ryszarda. W każdym pomieszczeniu są zdjęcia rodzinne, które zostały zrobione właśnie tym mieszkaniu. Ale nie jest to muzeum. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy aby poprzez pamiątki i zdjęcia, osoby odwiedzające mogły poznać odrobinkę więcej osobę mojego taty - tłumaczy dla portalu Eska.pl Karolina Riedel. Dopytaliśmy także skąd taka cena? - Cena za wynajem jest ceną za dobę, w cenie zawarty jest pod vat. I jak zwykle to bywa w tego typu obiektach jest to cena końcowa w której zawarte są opłaty za media, opłata za sprzątanie i warto wspomnieć iż w przeciwieństwie do innych lokali tego typu nie ma kaucji. Cena jest za całe mieszkanie a nie za osoby, a przygotowane jest dla 4 osób. Nie ma dla gości żadnego ukrytego kosztu - wyjaśnia córka Riedla.

Mini muzeum Ryśka Riedla w Tychach

Z mieszkania zrobiono muzeum – z opcją noclegu. Widać to w ozdobach i elementach lokalu. Znajdziemy tam pamiątki po wokaliście i inne legendarne przedmioty muzyka.

Mamy nadzieję, że poczujecie „ten klimat i ten luz” – w miejscu, gdzie tyle się wydarzyło… Pamiątki, które się tutaj znajdują umilą Wam tę sentymentalną podróż i pozwolą poznać Ryśka Riedla jeszcze odrobinę bardziej. Przecież… w życiu piękne są tylko chwile i niech te spędzone w tym miejscu, takie właśnie będą – czytamy w ogłoszeniu wynajmu na stronie.

Dzisiaj samo mieszkanie, pomimo faktu, że żył w nim legendarny wokalista, nie ma z nim już nic wspólnego, bo zostało wyremontowane. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami. Na stronie karolinariedelapartament.com można sprawdzić, które terminy są już zarezerwowane i jak na razie, mieszkanie Riedla nie cieszy się dużą popularnością.

Zobacz jak od środka wygląda mieszkanie Ryśka Riedla

Listen on Spreaker. Źródło: Mieszkanie legendarnego Ryśka Riedla na wynajem. Cena może zwalić z nóg
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany