Syn policjanta ze Śląska choruje na SMA

i

Autor: siepomaga.pl

Dziecko potrzebuje pomocy!

Mikołaj cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Trwa zbiórka na synka policjanta z Wodzisławia Śląskiego

2022-08-17 11:23

Jedną z najgorszych lekarskich diagnoz, jaką można w życiu usłyszeć, jest ta o chorobie własnego dziecka. Rodzice Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego kilka tygodni po jego urodzeniu otrzymali wiadomość, że chłopiec choruje na SMA. Rdzeniowy zanik mięśni wymaga terapii genowej, która kosztuje horrendalnie dużo. Każdy z Was może pomóc.

Ciekawostka przyrodnicza w centrum Szczecina

Mikołaj urodził się 26 stycznia tego roku. W wyniku zdrowotnych perturbacji musiał przejść zabieg w szpitalu w Zabrzu. Lekarze po badaniach przesiewowych SMA stwierdzili, że chłopiec jest w grupie ryzyka. Niestety, kolejne testy to potwierdziły. - Nie mogę znaleźć słów, którymi potrafiłabym opisać, jak bardzo się boję - pisze mama Mikołaja na stronie siepomaga.pl. Rodzina chłopca pochodzi z Wodzisławia Śląskiego. Tata niemowlaka jest policjantem. W sieci trwa zbiórka na terapię genową, która może uratować Mikołaja. Jej koszt to aż 9 milionów złotych. - Zrobię wszystko, by uratować moje dziecko. Zapukam do każdych drzwi, by tylko znaleźć sposób na uratowanie Mikołajka - mówi mama Mikołaja, pani Małgorzata. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ!

Czytaj również: Dożynki w Gaszowicach z zespołem Łzy. Mieszkańcy zbulwersowani. „Nie dla podróby”

Śląska Policja apeluje również do internautów o wsparcie licytacji na rzecz chłopca. - Na jedną z nich trafiła koszulka z podpisami reprezentantek Polski w kajakarstwie, medalistek Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, które wzięły udział w naszych spotach informacyjnych dotyczących bezpieczeństwa nad wodą - czytamy w komunikacie.

Czytaj koniecznie: Tosia i Leosia leżały w rowie i żegnały się z życiem. Uratował je pan Tomasz z żoną

Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają