Nadchodzą afrykańskie upały! Temperatura podskoczy do 30 stopni [PROGNOZA POGODY]

2020-09-11 6:58
Upał
Autor: pixabay.com/Pexels

Pogoda w najbliższy weekend zaskoczy wszystkich. Jak przewidują meteorolodzy na kilka dni wrócą wysokie temperatury. Słupki wskażą nawet 30 stopni Celsjusza. Będzie to zasługa powietrza pochodzenia zwrotnikowego, które nadciągnie nad Polskę w piątek i sobotę. Sprawdź szczegółową prognozę pogody na weekend.

Prognoza pogody. Wracają upały! Temperatura wyniesie nawet 30 stopni [PROGNOZA POGODY 09-12 WRZEŚNIA]

Jak informuje TVN Meteo obecnie nasz kraj znajduje się pod wpływem pochmurnego układu niżowego znad Północnego Atlantyku, który wędruje z północy na południe. W czwartek będzie pochmurno i chłodno, w granicach 20 stopni Celsjusza. Możliwy lokalnie deszcz. Jednak już w piątek układ niżowy wkrótce opuści on nasz kraj, a jego miejsce zajmie ciepłe powietrze zwrotnikowe. - W kolejnych dniach idylla. Na pogodę w kraju wpływać mają słoneczne wyże z centrami nad środkową i wschodnią Europą. Układy będą zaciągać z południa coraz cieplejsze masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego, stąd w połowie września możliwy wzrost temperatury do 30 stopni na południu kraju - informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk z seriwsu tvnmeteo.pl. Piątek będzie jeszcze stosunkowo pochmurny i chłodny. Temperatura będzie oscylowała w granicach od 20 do 22 stopni Celsjusza.

Jednak już w sobotę czeka nas wzrost temperatury. Termometry wskażą od 20 stopni na Podlasiu, przez 24-25 stopni w centrum kraju, po nawet 27 stopni na Dolnym Śląsku. Podobnie będzie w niedzielę 13 września. Wówczas temperatura w całym kraju będzie oscylowała od 19 stopni na północnym-wschodzie kraju po 25 na południowym-zachodzie Polski. Najcieplej będzie w poniedziałek. Termometry wskażą wówczas do 28 stopni na Dolnym Śląsku. Cały czas będzie słonecznie.

Wedle prognoz długoterminowych ochłodzenia możemy się spodziewać dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Wszystko wskazuje na to, że przed nami kilka dni z piękną i słoneczną pogodą.

Eksperci MIAŻDŻĄ piłkarzy reprezentacji! Niektórzy mogą być WKURZENI | Super Sport
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE