Napadli na dostawcę jedzenia! Wzięli torbę i uciekli. Zgroza w Będzinie

2022-05-13 13:10
Napaść w Będzinie na dostawcę jedzenia
Autor: Policja Będzin

Będzin. Napaść na dostawcę jedzenia w centrum miasta! Dwóch mężczyzn popchnęło i groziło śmiercią pracownikowi gastronomii, a potem zabrali mu torbę termiczną z całą zawartością. Policjantom z Będzina szybko jednak udało się trafić na trop przestępców.

Na miejsce napaści w centrum Będzina przy ul. Małachowskiego zostali zadysponowani policjanci z patrolówki. Szybko dotarli do 42-letniego dostawcy jedzenia, który padł ofiarą ataku. Jak się okazało, realizował on kolejne zamówienie, kiedy nagle zjawiło się przy nim dwóch mężczyzn. - Popchnęli go i grożąc pozbawieniem życia, zażądali, aby oddał im torbę z jedzeniem. Następnie napastnicy wyrwali torbę z jedzeniem i uciekli. Poszkodowany od razu udał się po pomoc na komendę - podaje policja z Będzina.

Zobacz także: Pijana matka niemowlęcia uderzyła policjanta. Dantejskie sceny w Zabrzu

Mundurowi ustalili, kim byli sprawcy. Ruszyli do centrum miasta. Tam zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po nitce do kłębka dotarli także do drugiego rabusia.

- Policjanci ruszyli za nim w pościg i szybko obezwładnili napastnika. Gdy mężczyzna był umieszczany w samochodzie, zgłaszający interwencję rozpoznał kolejnego ze sprawców, który od razu podjął próbę ucieczki i wbiegł do jednego z budynków mieszkalnych. Stróże prawa na ostatnim piętrze klatki schodowej zatrzymali drugiego rabusia. Mundurowi przewieźli 36 i 37-latka do będzińskiej komendy - opisuje całe zajście będzińska komenda.

Czytaj także: Śmierć 19 górników w Zofiówce i Pniówku. Związkowcy wskazali przyczyny. Chcą dymisji Sasina

Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi. Jeden z nich, 36-latek, był wręcz pijany jak bela, bowiem alkomat wskazał po jego zbadaniu aż 4 promile! Policjanci czekali, aż obaj wytrzeźwieją w celach. Dzień później usłyszeli zarzuty. Starszy z zatrzymanych to multirecydywista. Miał już na koncie inne przewinienia. - Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt. Za rozbój grozi 12 lat więzienia, jednak w związku z multirecydywą jednego z nich może czekać surowsza kara - dodaje policja.

Zobacz także: Noc Muzeów 2022 Katowice 14 maja. Program atrakcji i godziny wydarzeń [14.05.2022]

Kanarzyca napadła mnie w tramwaju
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE