Nastolatek kradł dane i wypożyczał samochody. Woził nimi kolegów

i

Autor: Shutterstock Nastolatek kradł dane i wypożyczał samochody. Woził nimi kolegów

Młody złodziejaszek

Nastolatek kradł dane i wypożyczał samochody. Woził nimi swoich kolegów

17-latek kradł dane profili do aplikacji carsharingu i jeździł samochodami wypożyczanymi na minuty. Woził też nimi swoich kolegów. Młody złodziej został zatrzymany w centrum dzielnicy Wirek, a wraz z nim 5 młodych rudzian. To jednak nie jedyne problemy 17-latka.

Bez prawa jazdy i na kradzione dane

Policjanci z rudzkiej drogówki wraz z kryminalnymi z trójki zatrzymali 17-latka, który bezprawnie poruszał się samochodem wynajmowanym na minuty. Młody rudzianin urządzał swoim kolegom przejażdżki po mieście.

Zgłoszenie wpłynęło od operatora jednej z firm wynajmujących auta na minuty, że po ulicach miasta porusza się ich samochód, który nie powinien być akurat wynajęty.

Policjanci zatrzymali samochód na jednej z ulic w dzielnicy Wirek.

- W samochodzie siedziało pięciu młodych rudzian, a za kierownicą 17-latek bez prawa jazdy. Pojazd został zabezpieczony, a 17-latek przewieziony do komisariatu. Kryminalni z Wirku ustalili, że młody rudzianin odblokowywał możliwość jazdy samochodem za pomocą skradzionych profili do aplikacji carsharingu - informuje rudzka policja.

Śledczy sprawdzają teraz, ile takich nielegalnych przejazdów wykonał rudzianin. Już na początku można przypuszczać, że było ich w Rudzie Śląskiej i ościennych miastach nawet kilkanaście. Sprawa jest rozwojowa.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Prof. Antoni Dudek: "Polska jest opanowana przez kulturę przesady, a Kaczyński jej tworzeniu ma ogromne zasługi" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają