Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. Budynek całkowicie się zawalił

i

Autor: Facebook/Państwowa Straż Pożarna Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. Budynek całkowicie się zawalił

Kamienica legła w gruzach

Niczym duch wśród ruin. "Stała na łóżku, była w szoku". Porażająca relacja świadka wybuchu gazu w Katowicach

2023-01-27 12:26

Wybuch w Katowicach zrównał z ziemią budynek plebanii. Na miejscu wciąż pracują służby, z najnowszych informacji wynika, że pod gruzami znaleziono ciało drugiej z poszukiwanych osób. Dotarliśmy do świadka, który jako pierwszy dotarł na miejsce zawalonej kamienicy. To, co zobaczył wśród gruzów, porusza do głębi.

Wybuch gazu w Katowicach. Plebania legła w gruzach

W piątek, 27 stycznia 2023, w Katowicach doszło do wybuchu, najprawdopodobniej gazu. Czterokondygnacyjny budynek plebanii parafii ewangelickiej uległ całkowitemu zawaleniu. Siedem osób wydobyto spod gruzów i udzielono im pomocy. Niestety, około godz. 12.30 w gruzach odnaleziono ciało jednej z poszukiwanych osób. - Strażacy odnaleźli ciało jednej z osób. Lekarz stwierdził zgon. Akcja jest kontynuowana - poinformował Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski. Jak udało nam się dowiedzieć, ofiarą wybuchu jest mieszkająca w kamienicy starsza osoba, obłożnie chora. Przed godziną 15 strażakom udało się dotrzeć do drugiej poszukiwanej kobiety. Niestety lekarz również stwierdził zgon. W gruzach znaleziono także małego pieska, który przeżył wybuch.

Poruszająca relacja świadka z miejsca wybuchu w Katowicach

Krzysztof Lasocki, pracownik budowy, która znajduje się obok miejsca wybuchu, razem z kolegami jako pierwszy dobiegł pod zawaloną kamienicę. - Huk był taki, że myśleliśmy, że to niewybuch przy torach, albo coś na kopalni - relacjonuje. Czym prędzej pobiegli, żeby zobaczyć, co się stało. Na miejscu zdarzenia zastali poruszający wybuch. - Na górze gruzowiska, wśród ruin było widać łóżko. Stała na nim kobieta, była w szoku - opisuje Krzysztof Lasocki, świadek zdarzenia. Mężczyzna widział także dziecko niesione na rękach do karetki. Ten widok na długo pozostanie w pamięci.

Świadkiem wybuchu był także Łukasz Kosicki, który pracuje tuż obok, prowadzi zajęcia z dziećmi i kobietami z Ukrainy. - Byliśmy na dworze w momencie wybuchu, szliśmy do pracy, moja koleżanka z dzieckiem była bardzo blisko. Strasznie się przestraszyliśmy, szczególnie rodziny z Ukrainy, od razu pojawiły się straszne skojarzenia - relacjonuje. - Wielki huk, po chwili cisza, masa pyłu, zaczęły wyć alarmy w samochodach - dodaje Łukasz Kosicki

Zdjęcia z miejsca zdarzenia w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Katowice. Wybuch gazu w kamienicy. Wśród poszkodowanych są dzieci
Listen to "Ratownicy-wolontariusze. Jak naprawdę wygląda ich praca? [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki