Nie chcesz za długo czekać na paczkę? Sprawdź, co robić! Poczta Polska radzi...

2019-12-02 13:59 RS
Poczta Polska radzi, jak zamawiać, by nie czekać
Autor: pixabay.com

Kupowanie prezentów przez internet, do tego wysyłanie kartek świątecznych... Poczta Polska przed Świętem Bożego Narodzenia ma pełne ręce roboty. Jest sposób, aby uniknąć długiego okresu oczekiwania na paczkę. Sprawdź, co robić, aby prezent dotarł na czas.

Najlepszym sposobem jest oczywiście kupienie prezentów wcześniej. Ale praktyka pokazuje, że większość osób i tak woli szukać czegoś ciekawego w sieci na kilka lub kilkanaście dni przed Bożym Narodzeniem lub 6 grudnia, gdy wypadają Mikołajki. Poczta Polska próbuje podołać zadaniu - uruchamia przesyłki sobotnie i zatrudnia dodatkowo 1,3 tys osób. Ale jest również coś, co może zrobić sam klient, by paczka dotarła bez problemu na czas. Mianowicie skorzystać z zamawiania paczek do sieci Odbiór w Punkcie.

- Zachęcamy naszych klientów, żeby zamawiali świąteczne prezenty do naszych punktów odbioru, których w całym kraju mamy już 12 tys. Są to zarówno placówki Poczty Polskiej, jak również sklepy Żabka, kioski RUCH-u, stacje Orlen, a także nasze automaty paczkowe zlokalizowane w sąsiedztwie placówek pocztowych i sklepów Biedronka - mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Klient ma wiele korzyści z tego tytułu. Po pierwsze, jest wiele punktów, gdzie może zamówić paczkę. Po drugie, paczka czeka na odbiór aż 7 dni (zwyczajowo są to 3-4 dni, potem paczka wraca do nadawcy). Ważne jest również, że sieci partnerskie Poczty Polskiej, takie jak sklepy Żabka czy stacje Orlen, są otwarte codziennie. W przypadku Orlenu nawet 24 godziny na dobę. Jak przekonuje Poczta Polska taki sposób zamawiana paczek podoba się aż 95% użytkowników. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

- W tym roku spodziewamy się rekordowej liczby przesyłek. Już w listopadzie przez Pocztę Polską przeszło ponad 600 tys. przesyłek. W ubiegłym roku taką liczbę osiągnęliśmy dopiero 17 grudnia i już wtedy był to absolutny rekord – dodał Andrzej Bodziony

Za nami już Black Friday, ale przed nami 6 grudnia, czyli Mikołajki, a także Boże Narodzenie. Nic zatem dziwnego, że Poczta Polska szykuje się na grudzień jak na bitwę.

- Po pierwsze, zwiększyliśmy powierzchnię naszych magazynów o 23 tys. mkw. w trzech miejscowościach: Białystok, Grodzisk Mazowiecki i Niepołomice. Zatrudniliśmy także już 1,3 tys. dodatkowych pracowników, w tym 900 osób na umowę o pracę i kolejnych 400 na umowę zlecenie. Codziennie monitorujemy ilość paczek do doręczenia dla naszych klientów i uruchamiamy dodatkowe służby kurierów. Doręczamy przesyłki także w soboty - dodał Bodziony.

To nie koniec szeroko zakrojonych działań. Na przykład Zabrzu do miejscowego węzła ekspedycyjno-rozdzielczego zakupiono wart 50 milionów złotych sorter paczek. Pozwala obsłużyć nawet 2,5 miliona paczek miesięcznie. Poczta ma w planach kolejne podobne inwestycje.