Sąd Okręgowy w Katowicach oszczędza. Pracownicy nie wolno TEGO robić w pracy

i

Autor: Shutterstock Sąd Okręgowy w Katowicach oszczędza. Pracownicy nie wolno TEGO robić w pracy

To jest absurd!

Nie wolno im robić TEGO w pracy. Sąd Okręgowy w Katowicach oszczędza 2 złote na pracownikach

Sąd Okręgowy w Katowicach wprowadził pewien zakaz dla wszystkich pracowników sądu. W ten sposób oszczędzi na każdym pracowniku niecałe 2 złote każdego miesiąca przez cały rok. To ma być jedna z metod oszczędzania na energii, jednak obostrzenia nie dotyczą służbowego sprzętu.

Okręgowy w Katowicach oszczędza 2 złote na pracownikach. Tego im nie wolno robić w pracy

Sąd Okręgowy w Katowicach wprowadził zakaz ładowania prywatnych telefonów w pracy. Ma to być jedna z metod oszczędzania energii. Jak informuje interia.pl powołując się na wpis mecenasa Macieja Sawińskiego, gniazdka elektryczne w sądzie są pod szczególnym nadzorem.

"Miałem (...) dostać zdjęcia akt z SO w Katowicach, ale było ich tak dużo, że osobie, która fotografowała, rozładował się telefon. Okazało się, że z uwagi na oszczędności, osoby fotografujące akta mają zakaz podłączania telefonów do prądu" - relacjonował w mediach społecznościowych mecenas cytowany przez Interię.

Informacje te potwierdza rzecznik sądu, sędzia Marian Zawała, jednak jak zaznacza, dotyczy on przede wszystkim pracowników. Obostrzenia te jednak nie dotyczą służbowego sprzętu.

W katowickim sądzie pracuje 500 osób, nie wiadomo jednak ile z nich i jak często korzystało z ładowania telefonów komórkowych w pracy.

Sonda
Znałaś te sposoby na oszczędzanie na ogrzewaniu?
Express Biedrzyckiej - Robert Biedroń: Czeka nas rząd mniejszościowy
Nasi Partnerzy polecają