Okradł 83-latkę z oszczędności życia! Fałszywy policjant poszukiwany! [ZDJĘCIA]

2019-10-10 16:43 GE

Katowiccy policjanci poszukują mężczyzny, który okradł 83-letnią kobietę. Poszukiwany podawał się za policjanta, który prowadzi śledztwo w sprawie grupy listonoszy roznoszących fałszywe pieniądze. Seniorka straciła oszczędności życia. Wizerunek oszusta zarejestrowała kamera monitoringu.

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą sprawę wyłudzenia gotówki metodą na fałszywego policjanta.

Do zdarzenia doszło 29 lipca 2019 r. na ul. Gallusa w dzielnicy Brynów. Do 83-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował ją, że na jej osiedlu działa grupa listonoszy roznoszących fałszywe pieniądze – emerytury. Kiedy kobieta potwierdziła, że posiada w domu gotówkę, oszust poinformował seniorkę, że do mieszkania przyjdzie mężczyzna, który sprawdzi autentyczność pieniędzy. Kobieta przekazała oszustowi oszczędności swojego życia.

Wizerunek mężczyzny zarejestrował monitoring. Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 29 61, 32 200 25 55, 32 200 25 86 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.