Szok!

Hieny cmentarne okradły grób starosty. Niewiarygodne, co zniknęło! Rodzina apeluje do złodziei

Hieny cmentarne ograbiły w nocy grób Józefa Tetli - dawnego starosty pszczyńskiego. Skradziono nie tylko unikatową rzeźbę. Sprawę kradzieży nagłośniła obecna starosta Barbara Bandoła. Rodzina apeluje do złodziei.

Bez skrupułów okradli grób Józefa Tetli - dawnego starosty pszczyńskiego

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 listopada) na cmentarzu św. Jadwigi w Pszczynie został okradziony grób Józefa i Genowefy Tetlów. Józef Tetla to dawny starosta pszczyński, który zmarł w 2019 roku. O kradzieży w niedzielę wieczorem poinformowała Barbara Bandoła, starosta pszczyńska, która wraz z rodziną zmarłego apeluje do sprawców o zwrot mienia.

- W nocy okradziony został grób Józefa i Genowefy Tetlów. Pragnę wraz z Rodziną śp. Pana Starosty zaapelować do sprawców o refleksję i o zwrot unikalnej rzeźby i drzewa. Mam nadzieję, że sprawcy są w stanie zdobyć się na refleksję i naprawić szkodę - zaapelowała Barbara Bandoła.

Józef Tetla zmarł 21 września 2019 roku. Był zasłużoną postacią ziemi pszczyńskiej. Od 2002 do 2010 roku był starostą pszczyńskim. Wcześniej, od 1998, pełnił funkcję wicestarosty. W kolejnych latach był radnym powiatowym. Józef Tetla był miłośnikiem sportu zwłaszcza tenisa. Przez lata był również prezesem siatkarskiego PLKS-u Pszczyna, w którym zresztą wcześniej grał jako zawodnik. Był założycielem Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego.

Sonda
Czy w przypadku dobrowolnego oddania skradzionych pieniędzy złodziej powinien odpowiadać karnie?

Ilu z nas planuje WŁASNY POGRZEB?

Warto to robić? Posłuchaj!

Listen to "Czy warto zaplanować własny pogrzeb? Jak oswoić się z myślą o śmierci? Nie ma głupich pytań" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają