Opuścili dom i zostawili suczkę na pewną śmierć. Piesek walczy o życie

2022-06-23 12:09
 Opuścili dom i zostawili suczkę na pewną śmierć. Piesek walczy o życie
Autor: OTOZ Animals Inspektorat Gliwice Opuścili dom i zostawili suczkę na pewną śmierć. Piesek walczy o życie

To był dosłownie szkielet psa. Suczka nie miała siły się podnieść. Jej właściciele opuścili dom i zostawili ją samą. Psa dokarmiali sąsiedzi, pomogli wolontariusze z OTOZ Animals z Gliwic. Suczka na ich widok była w stanie jedynie pomachać ogonem. Pies walczy o życie i powrót do zdrowia.

Suczka Sara nie była w stanie się poruszać. Każdy ruch sprawiał jej dużą trudność. Była skrajnie wychodzona, przez skórę było widać dokładnie jej szkielet.

- Suczka ma wszystkie kości na wierzchu, w jej oczach widać ogromne cierpienie, a do tego wszystkiego doprowadził człowiek - piszą przedstawiciele OTOZ Animals z Gliwic.

Czytaj także: 2-letni chłopczyk połknął substancję chemiczną. Liczyła się każda sekunda

Wolontariusze wraz z policją postanowili działać. Okazało się, że suczka od dwóch lat jest dokarmiana przez sąsiadów. Właściciele opuścili dom, pozostawiając psa na podwórku. Suczka 22 czerwca, została zabrana z posesji i przetransportowana do szpitala, gdzie lekarze weterynarii walczą o jej życie.

By uratować sunię potrzebna jest każda złotówka, dlatego zorganizowano zrzutkę. Uzbierano już nieco ponad 11 tysięcy złotych.

Sonda
Czy za znęcanie się nad zwierzętami, powinna być surowa kara?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE