Orgia na plebanii

i

Autor: SHUTTERSTOCK, archiwum prywatne

Skandal w Dąbrowie Górniczej

Orgia na plebanii. Proboszcz zdradził prawdę o lubieżnym księdzu. Szok!

2023-09-24 21:53

Proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej zabrał głos po gejowskiej orgii, na którą jeden z księży zaprosił męską prostytutkę. Ks. Andrzej Stasiak podczas niedzielnej mszy św. tłumaczył się parafianom ze skandalu wywołanego przez lubieżnego kapłana Tomasza Z. Na jaw wyszło wiele zaskakujących informacji.

Dąbrowa Górnicza. Proboszcz zabrał głos po gejowskiej orgii. Z ambony powiedział prawdę o ks. Tomaszu

Gejowska orgia, w której uczestniczył ksiądz z Dąbrowy Górniczej Tomasz Z. (48 l.) nie schodzi z pierwszych stron mediów. Głos w sprawie seksskandalu już wcześniej zabrał ordynariusz diecezji sosnowieckiej bp Grzegorz Kaszak. Podczas niedzielnej (24 września) mszy św. list od zwierzchnika odczytał proboszcz parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej ks. Andrzej Stasiak. Na tym jednak nie koniec, ponieważ przełożony parafii nie powstrzymał się od osobistego komentarza dotyczącego bulwersującej sprawy. Zgromadzeni w kościele wierni usłyszeli od proboszcza jego relację na temat lubieżnego kapłana.

Czyn, którego się dopuścił, bardzo potępiam i nie godzę się na takie zachowanie, nigdy. Resztę pozostawiam miłosierdziu bożemu i instytucjom, które są do tego powołane - cytuje ks. Stasiaka "Fakt".

Okazało się również, że upadły duchowny dwa lata temu sam poprosił o możliwość zamieszkania na terenie prestiżowej parafii. Proboszcz Stasiak wyjaśnił przy tym swoim parafianom, że ks. Z. bardziej niż w pracę duszpasterską typową dla wikariusza był zaangażowany w obowiązki, jakie pełnił na szczeblu diecezjalnym. Chodzi tutaj między innymi o szefowanie diecezjalnemu archiwum, opiekę nad kościelnymi zabytkami oraz redagowanie pisma "Niedziela".

W ramach obowiązków nie prowadził katechezy dzieci, jedynie miał wygłaszać homilie niedzielne w według przypadającej kolejności - tłumaczył ks. Andrzej Stasiak.

Proboszcz poskarżył się na przełożonych! "W sposób złośliwy zmniejszano obsadę" 

Przełożony parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej wyjawił też prawdę na temat swoich relacji z kurią diecezjalną. Te wcale nie były usłane różami. Ks. Stasiak był nawet oskarżany o mobbing, a kuria miała go za to ukarać w nietypowy sposób.

- Za zwrócenie uwagi na pilność w pracy duszpasterskiej, na gorliwość księży, zostałem dwukrotnie oskarżony o mobbing, za przyjście księdza na czas do konfesjonału. Z takim dopowiedzeniem, tak mówili: "jak sobie wymyśliłem, to sobie rób". Z tego też powodu w sposób złośliwy zmniejszano obsadę w parafii i robiono inne działania, o których nie chcę mówić - wyjawił wiernym zgromadzonym na niedzielnej mszy św. ks. Andrzej Stasiak.

Warto dodać, że ks. Stasiak funkcję proboszcza w Dąbrowie Górniczej sprawuje od 2006 r. Na tę funkcję mianował go poprzedni ordynariusz diecezji sosnowieckiej, nieżyjący już bp Adam Śmigielski. Obecny ordynariusz bp Grzegorz Kaszak stoi na czele diecezji od 2009 r. Na ten urząd wyznaczył go papież Benedykt XVI, choć bp Kaszak pochodzi z Pomorza Zachodniego i wcześniej w żaden sposób nie był związany z diecezją sosnowiecką.

Quiz. Każdy zna te modlitwy! Nawet ateista powinien zgarnąć komplet punktów

Pytanie 1 z 10
"Wierzę w jednego Boga (...) I zmartwychwstał dnia trzeciego..."
Tragiczny wypadek w Rudnej Małej. Zginęło 2 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy z Dębicy
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany