Przerażające historie pacjentów

i

Autor: Redakcja SE Przerażające historie pacjentów

Oto upadek polskiej służby zdrowia. Przerażające historie pacjentów i ich bliskich [GALERIA]

2021-03-07 10:00

Trwa dramatyczna walka z epidemią. W ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia niemal codziennie informuje o kolejnych tysiącach zakażonych koronawirusem. Te dane przerażają jeszcze bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę rosnącą liczbę zgonów. Niestety, dla wielu osób to tylko liczby, ale kryją się za nimi ludzkie dramaty. Polska służba zdrowia nie do końca daje sobie radę w dobie epidemii. Z czego to wynika? Może dopiero teraz okazuje się, z jakimi problemami muszą się mierzyć lekarze i pacjenci. Pokazujemy Wam najbardziej wstrząsające historie opisane na naszych łamach.

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa już od dobrych kilku miesięcy. O pierwszym przypadku zakażenia poinformowano 4 marca 2021 roku. Właśnie minął już rok od tego czasu. Obecnie liczba zakażeń zbliża się powoli do nawet dwóch milionów. Z powodu COVID-19, choroby wywołanej przez koronawirusa, zmarło 45 tysięcy osób. Sytuacja jest dramatyczna. Szpitale i sanepid nie do końca były przygotowane na takie wyzwanie. Co chwilę słychać o skandalicznych sytuacjach, do jakich dochodzi w polskich lecznicach. Brak sprzętu i opieki, zaniedbania, przepełnione szpitale, "podróże" karetką przez kilkanaście godzin, zamieszanie z wynikami testów, brak pomocy dla osób, które wymagają jej pilnie, zaskakujące procedury - tak wygląda służba zdrowia na w ostatnich miesiącach. Wielu lekarzy ma już dość i odważnie zabierają głos. Pracują w pocie czoła, są u granic ludzkiej wytrzymałości. To sprawia, że nie wszystko działa tak, jak powinno.

Czytaj również: Koronawirus w Polsce. Eksperci nie mają złudzeń! Zakażeń jest o wiele więcej! Ujawniono PRAWDZIWE wyniki

Poniżej przedstawiamy Wam wstrząsające historie szpitalne z ostatnich miesięcy. Jednym z czynników, który miał wpływ na ich przebieg, była epidemia koronawirusa. Zobaczcie w naszej galerii, jak tak naprawdę wygląda leczenie w Polsce od kuchni. Kliknij w poniższe zdjęcie.

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce