Wkładał palec do pupy i mówił, że uzdrawia. Wstrząsające relacje ofiar księży [GALERIA]

i

Autor: pixabay.com/Shuterstock Wkładał "palec do pupy" i mówił, że uzdrawia. Wstrząsające relacje ofiar księży [GALERIA]

Wkładał "palec do pupy" i mówił, że uzdrawia. Wstrząsające relacje ofiar księży [GALERIA]

2021-04-25 13:00

Pedofilia w kościele. W ostatnich miesiącach coraz więcej mówi się o polskim kościele w kontekście nadużyć seksualnych wśród księży. Na jaw wychodzą druzgocące fakty dotyczące nie tylko molestowania nieletnich, ale także tuszowania wszelkiego rodzaju spraw związanych z popełnianiem przestępstw seksualnych przez duchownych. Przykładów takich wydarzeń są w naszym kraju setki. Przedstawiamy najgłośniejsze skandale pedofilskie i najbardziej wstrząsające przykłady nadużyć seksualnych w polskim kościele z ostatnich lat.

Pedofilia w polskim kościele. Te skandale wstrząsnęły krajem

Skala nadużyć seksualnych w polskim kościele jest porażająca. Co jakiś czas w mediach pojawiają się kolejne artykuły dotyczące oskarżeń adresowanych w kierunku duchownych, którzy dopuszczają się m.in. molestowania seksualnego. Najbardziej wstrząsający jest fakt, że najwyżsi hierarchowie kościelni najprawdopodobniej dobrze wiedzieli o konkretnych przypadkach nadużyć seksualnych, ale nie zrobili zupełnie nic, aby wyjaśnić te sprawy. Na jaw wychodzą fakty dotyczące  tuszowania przypadków pedofilii w polskim kościele. Niektóre ofiary księży twierdzą, że są jeszcze bardziej pokrzywdzone przez tych duchownych, którzy próbują zataić nieprawość niektórych kleryków, niż przez oprawców, którzy ich skrzywdzili. W sieci pojawiła się nawet mapa, na której można zobaczyć, w której parafii doszło do nadużyć seksualnych.

>>> Pedofil z Rybnika pisał OBRZYDLIWE wiadomości małym dziewczynkom. "Sama włożysz do buzi, czy..."

Niektóre z relacji pokrzywdzonych są naprawdę wstrząsające. Publikujemy listę najbardziej bulwersujących skandali z udziałem polskich duchownych. Zobaczcie naszą galerię.

Sonda
Czy polski Kościół walczy z pedofilią?
Wieś broniła szajki pedofilów, teraz usłyszeli wyroki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki