Wkładał "palec do pupy" i mówił, że uzdrawia. Wstrząsające relacje ofiar księży [GALERIA]

2021-04-25 13:00
Wkładał palec do pupy i mówił, że uzdrawia. Wstrząsające relacje ofiar księży [GALERIA]
Autor: pixabay.com/Shuterstock Wkładał "palec do pupy" i mówił, że uzdrawia. Wstrząsające relacje ofiar księży [GALERIA]

Pedofilia w kościele. W ostatnich miesiącach coraz więcej mówi się o polskim kościele w kontekście nadużyć seksualnych wśród księży. Na jaw wychodzą druzgocące fakty dotyczące nie tylko molestowania nieletnich, ale także tuszowania wszelkiego rodzaju spraw związanych z popełnianiem przestępstw seksualnych przez duchownych. Przykładów takich wydarzeń są w naszym kraju setki. Przedstawiamy najgłośniejsze skandale pedofilskie i najbardziej wstrząsające przykłady nadużyć seksualnych w polskim kościele z ostatnich lat.

Pedofilia w polskim kościele. Te skandale wstrząsnęły krajem

Skala nadużyć seksualnych w polskim kościele jest porażająca. Co jakiś czas w mediach pojawiają się kolejne artykuły dotyczące oskarżeń adresowanych w kierunku duchownych, którzy dopuszczają się m.in. molestowania seksualnego. Najbardziej wstrząsający jest fakt, że najwyżsi hierarchowie kościelni najprawdopodobniej dobrze wiedzieli o konkretnych przypadkach nadużyć seksualnych, ale nie zrobili zupełnie nic, aby wyjaśnić te sprawy. Na jaw wychodzą fakty dotyczące  tuszowania przypadków pedofilii w polskim kościele. Niektóre ofiary księży twierdzą, że są jeszcze bardziej pokrzywdzone przez tych duchownych, którzy próbują zataić nieprawość niektórych kleryków, niż przez oprawców, którzy ich skrzywdzili. W sieci pojawiła się nawet mapa, na której można zobaczyć, w której parafii doszło do nadużyć seksualnych.

>>> Pedofil z Rybnika pisał OBRZYDLIWE wiadomości małym dziewczynkom. "Sama włożysz do buzi, czy..."

Niektóre z relacji pokrzywdzonych są naprawdę wstrząsające. Publikujemy listę najbardziej bulwersujących skandali z udziałem polskich duchownych. Zobaczcie naszą galerię.

Wieś broniła szajki pedofilów, teraz usłyszeli wyroki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE