Waldemar Fornalik - trener aktualnych Mistrzów Polski jest związany z Chorzowem i Tychami

Autor: brak danych

Piast Gliwice - Cracovia: Byli sąsiadami, teraz dzieli ich bardzo wiele [NA ŻYWO, TRANSMISJA, GDZIE OGLĄDAĆ]

2019-04-26 14:11

Przed rundą finałową mówiło się, że oba te kluby powalczą o ligowe podium. Tymczasem Cracovia poniosła dwie porażki, a Piast... rozbudził mistrzowskie aspiracje.

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta - tak mówi popularne powiedzenie. Jeszcze niedawno Piast miał ośmiopunktowa stratę do drugiej Legii, ale po dwóch zwycięstwach w grupie mistrzowskiej i potknięciach wicelidera z Warszawy i lidera z Gdańska strata zmalała do 4 oczek. Może pora uznać Piasta za jednego z kandydatów do tytułu?

W ostatniej kolejce gliwiczanie wygrali wbrew wszelkiej logice. Prowadzili 1:0 po golu Parzyszka, ale kilka minut później z boiska z czerwoną kartką zszedł Felix. Piastunki utrzymały jednak korzystny rezultat mimo gry przez ponad 70 minut w osłabieniu.

Wyniki Cracovii w grupie mistrzowskiej są póki co dalekie od oczekiwań. Zespół, który wiosną rozegrał kilka kapitalnych spotkań, wygrywając m.in. 2:0 na Łazienkowskiej czy rozbijając u siebie Lechię (4:2), nie może się przebudzić. Porażki w meczach z Legią (1:0) i Jagiellonią (1:0) sprawiły, że "Pasy" spadły z czwartej pozycji za "Jagę" i już nie sąsiadują nawet z Piastem w tabeli.

W tym sezonie w starciach obu drużyn zawsze wygrywał gospodarz. Piast u siebie 3:1, zaś Cracovia 2:1. To bardzo ciekawe starcie także wśród osobowości trenerskich - Waldemar Fornalik i Michał Probierz odmienili swoje zespoły. Dziś poznamy odpowiedź, która koncepcja w bezpośrednim starciu okaże się lepsza.

Piast Gliwice - Cracovia [NA ŻYWO, GDZIE OGLĄDAĆ, LIVE]

Mecz pomiędzy Piastem i Cracovią na stadionie w Gliwicach przy ul. Okrzei rozpocznie się o 20:30. Transmisja w Canal+ Sport.