Pileś? Nie wsiądziesz do tych autobusów. Przewoźnik stawia na nowinki techniczne

i

Autor: MZK Jastrzębie-Zdrój Pileś? Nie wsiądziesz do tych autobusów. Przewoźnik stawia na nowinki techniczne

Zaskoczeni?!

Pileś? Nie wsiądziesz do tych autobusów. Przewoźnik stawia na nowinki techniczne

Jeśli piłeś alkohol, to do tych autobusów nie wsiądziesz. Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju zapowiedział wprowadzenie alkoblokady w autobusach. Na tym nie koniec nowinek technicznych w taborze.

Zamontują w autobusach alkoblokady

Sporo zmian czeka pasażerów komunikacji miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Wiadomo już, że od kwietnia firma Kłosok będzie realizowała przewozy na trasach Czerwionki-Leszczyn, Pawłowic, Suszca, Żor i gmin ościennych. 

Do grudnia wspomniany obszar działania obsługiwać będą głównie autobusy spalinowe. Zostaną one jednak wkrótce zastąpione pojazdami elektrycznymi i gazowymi. Na trasy wyjedzie 13 nowych autobusów, z czego 6 to elektryki. 

Choć umowa zakłada, że mają pojawić się w styczniu przyszłego roku, to już wiadomo, że pierwsze pojazdy bezemisyjne będą przewozić pasażerów MZK pół roku wcześniej – czytamy w komunikacie MZK. 

Oprócz klimatyzacji, udogodnień dla osób niepełnosprawnych po raz pierwszy zostanie zastosowany nowy system, badania trzeźwości kierowców, czyli tzw. alkoblokada. W momencie wykazania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy, silnik automatycznie się wyłączy i dalsza jazda nie będzie możliwa. Ponadto w autobusach pojawią się kasowniki z możliwością płacenia za przejazd kartą bankomatową.

Autobus wbił się w stojącą ciężarówkę
Sonda
Często podróżujesz komunikacją miejską?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki