Strażnik miejski udusił ciężarną żonę. „Błagała o życie swoje i dziecka”

2021-10-06 12:59
Strażnik miejski zamordował żonę w ciąży
Autor: Kasia Zaremba Strażnik miejski zamordował żonę w ciąży

13 października ma zapaść wyrok w szokującej sprawie zabójstwa Izabeli Sz. Oskarżonym w tej sprawie jest jej mąż Piotr. Mężczyzna, który był strażnikiem miejskim w Bielsku-Białej, udusił ciężarną kobietę, a jej zwłoki wywiózł do lasu. Prokuratura chce, by dostał dożywocie. Podczas ostatniej rozprawy ujawniono, że sprawca był niezwykle okrutny.

Prokurator Małgorzata Moś-Brachowska żąda kary dożywocia dla Piotra Sz., który przed bielskim sądem okręgowym odpowiada za zabójstwo żony w ciąży. Mężczyzna mógłby się ubiegać o warunkowe zwolnienie dopiero po 40 latach. Nic dziwnego, że prokurator chce, by wyrok był jak najsurowszy. Były strażnik wykazał się bowiem niebywałym okrucieństwem. Prokurator w mowie końcowej wskazywała m.in. na głęboką demoralizację oskarżonego. W miesiącach poprzedzających morderstwo mężczyzna pastwił się nad ofiarą. Krok po kroku z premedytacją zmierzał do zabójstwa. W jego odczuciu był to sposób, aby zakończyć związek z zamordowaną i związać się z kochanką. Przez dłuższy czas pomawiał kobietę i psuł jej opinię w środowisku. Stosował przemoc. W dniu morderstwa był niebywale okrutny.

Strażnik miejski zamordował żonę w ciąży [ZDJĘCIA] Dalsza część artykułu pod galerią.

- Śmierć była powolna i dotkliwa, na raty. Trwało to 21 minut. Mężczyzna przerywał duszenie, uderzał kobietę w głowę, słysząc, że jeszcze oddycha, ponownie dusił. Zarejestrowany został słaby głos kobiety. Błagała, gdy była jeszcze w stanie, o życie swoje i dziecka – mówiła prokurator. Właśnie nagranie z domu, gdzie doszło do zabójstwa w październiku 2019 roku było kluczowe.

Nowe fakty w sprawie Jacka Jaworka! W tle tajemniczy list z Francji! Co było w środku?

Pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych mec. Łukasz Hałatek powiedział wręcz, że gdyby taka kara obowiązywała w Polsce, powinien zażądać kary śmieci. Podkreślił, że ta sprawa jest jedną z najokrutniejszych, jaka miała miejsce w ostatnich latach w Polsce. Zażądał dożywotniego więzienia i zadośćuczynienia każdemu z pokrzywdzonych po 100 tys. zł.

Niewyobrażalna tragedia w Lublinie. Nie żyje trójka malutkich dzieci. Czy zabiła je rodzona matka?

Strażnik miejski zabił ciężarną żonę

Do zabójstwa doszło 17 października 2019 r.. Piotr Sz., wówczas funkcjonariusz straży miejskiej, wrócił do mieszkania przed żoną Izabelą, z którą od dłuższego czasu nie żyli w zgodzie. Między małżonkami doszło do kłótni. Piotr Sz. podczas awantury ruszył na żonę i ją udusił! Po wszystkim owinął jej ciało folią. Później swoim samochodem wywiózł je w okolice Dąbrowy Górniczej i porzucił w lesie. Jeszcze tego samego dnia grał w piłkę z kolegami, a na drugi dzień stawił się w pracy. Dzwonił do teściowej, pytał o żonę. Zgłosił jej zaginięcie na policji. Ruszyły poszukiwania. Mundurowi od początku nie dawali wiary podawanym przez mężczyznę okolicznościom zaginięcia. Zebrane informacje uzasadniały podejrzenie, że Piotr Sz. miał swój udział w zniknięciu kobiety w ciąży. Mężczyzna został zatrzymany. 19 października przypadkowa osoba natknęła się na ciało kobiety. Policjanci zidentyfikowali ją jako poszukiwaną. Następnego dnia Piotr Sz. został aresztowany. Proces Piotra Sz. rozpoczął się 9 stycznia. Mężczyzna w sądzie przyznał się do morderstwa, ale uważał, że nie działał ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznał się też do fizycznego i psychicznego znęcania się nad kobietą.

Bielsko-Biała. Strażnik miejski udusił ciężarną żonę! Nie wiedział, że ona to nagrała

Wyrok w tej sprawie zapadnie 13 października. - Po wysłuchaniu głosów stron sąd uznał, że sprawa jest zbyt skomplikowana, by przeprowadzić jeszcze dziś naradę nad całym materiałem dowodowym i sporządzić wyrok. Strony przedstawiają kompletnie różne wizje tych samych zdarzeń, powołując się teoretycznie na ten sam materiał dowodowy, ale fragmentarycznie. My musimy przeanalizować go całościowo i dopiero na takiej podstawie możemy dokonać właściwych ustaleń faktycznych, co do okoliczności popełnienia czynów, jaki i ich klasyfikacji prawnej – powiedział podczas ostatniej rozprawy sędzia Jarosław Sablik.

Sonda
Jaki wyrok powinien usłyszeć Piotr Sz.?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE