Pogrzeb ofiar katastrofy. Rodzina PROSI O USZANOWANIE PRYWATNOŚCI

2019-12-17 18:11 abe
klepsydra_katastrofa_Szzyrk_Kaimowie
Autor: Miasto Szczyrk/Facebook

Zapowiada się, że na pogrzebie 8 ofiar eksplozji gazu w Szczyrku będą tłumy. Możliwe, że w uroczystościach (19 grudnia) będą chcieli uczestniczyć nie tylko mieszkańcy Szczyrku. Ta informacja jest (nie tylko) dla nich.

W uzgodnieniu z rodziną ofiar władze Szczyrku wydały specjalny komunikat. Przypomnijmy, że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek o godz. 12:00 mszą żałobną w kościele parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Szczyrku, przy ul. Lipowej. Teren przed samym kościołem będzie zamknięty dla ruchu samochodowego. „Na czas przejścia konduktu żałobnego po mszy pogrzebowej, zamknięta zostanie całkowicie droga od kościoła do cmentarza (od ul. Lipowej, ul. Myśliwska i ul. Beskidzka, tj. na odcinku 1500 m). Na cmentarzu zostanie wyznaczona strefa dla mediów. Bardzo prosimy o niekorzystanie z dronów. Rodzina bardzo prosi o uszanowanie ich prośby” – czytamy w komunikacie nadesłanym do mediów.

Nim rozpocznie się msza żałobna, to w przykościelnej kaplicy będzie można pomodlić się za zmarłych, od 10:00 do 11:30. Rodzina prosi jednak, i nie jest to prośba adresowana tylko do dziennikarzy, o uszanowanie prywatności. „Nie wyraża zgody na obecność kamer, mikrofonów, aparatów oraz wszelkich urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk”.