Przemysław Marzec

i

Autor: GRZEGORZ MICHAŁOWSKI / PAP Przemysław Marzec

Śmierć dziennikarza

Pogrzeb Przemysława Marca. Wieloletni reporter RMF FM spocznie w Katowicach

2022-09-19 18:22

Przemysław Marzec zmarł 9 sierpnia w wieku 51 lat. Urodzony w Mysłowicach wieloletni reporter RMF FM wkrótce spocznie na cmentarzu w Katowicach. Znamy datę jego pogrzebu.

Przemysław Marzec zmarł w wieku 51 lat. Był wieloletnim reporterem RMF FM. Najpierw pracował jako lokalny reporter na Śląsku, następnie przeniósł się do Warszawy. Znany jest przede wszystkim dzięki swojej pracy w roli korespondenta wojennego. Przemysław Marzec relacjonował m.in. konflikt w Kosowie, interwencję USA w Afganistanie w 2001 roku i w Iraku (2003 r.). Brał udział w wielu innych ważnych wydarzeniach na świecie, takich jak Pomarańczowa Rewolucja w Ukrainie czy pogrzeb Jana Pawła II. Od 2007 roku pracował jako korespondent RMF FM w Moskwie. Relacjonował wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Pracę w radiu zakończył w 2020 roku.

Czytaj również: Pogrzeb Aleksandry i Oliwii. Tłumy żegnały zamordowane częstochowianki

Nietypowy pogrzeb Kazimierza Mazura

Pogrzeb Przemysława Marca odbędzie się w czwartek, 22 września. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 12.00, po niej trumna z ciałem zostanie odprowadzona na cmentarz przy ul. Francuskiej.

Czytaj również: Pogrzeb Elżbiety II. Trumna złożona w krypcie. Naród pożegnał królową

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE