Utrudnienia na skrzyżowaniu potrwają do końca COP24

i

Autor: Reginal/cc0/pixabay Utrudnienia na skrzyżowaniu potrwają do końca COP24

Policja nie zgodziła się na powrót do pierwotnej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Kościuszki i Armii Krajowej. Wszystko przez COP24

2018-12-06 10:41

Na czwartek, 6 grudnia, zaplanowano przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki (w ciągu DK 81) i Armii Krajowej. W ostatniej chwili na zmianę nie zgodziła się jednak policja, jako powód podając względy bezpieczeństwa na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach.

- Na wniosek policji ze względów bezpieczeństwa przywrócenie organizacji ruchu przeniesiono na termin po zakończeniu szczytu klimatycznego, który w tej chwili odbywa się w Katowicach - informuje Urząd Miasta w Katowicach. Szczegółowa data nie jest jeszcze znana.

>>> Odsalaksy uratują drzewa w Jaworznie. Specjalny system uchroni korzenie przed solą drogową [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Kościuszki w ciągu DK 81 i Armii Krajowej zaplanowano na 6 grudnia. Od kilku miesięcy w miejscu tym trwała przebudowa wąskiego gardła na drodze krajowej nr 81. Organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania zmieniała się wraz z kolejnymi etapami prac. Wygląda jednak na to, że kierowcy będą skazani na utrudnienia w tym miejscu jeszcze przynajmniej przez dwa tygodnie, do czasu zakończenia szczytu klimatycznego COP24.

Inwestycja obejmuje rozbudowę odcinka DK 81 (ul. Kościuszki) o długości 1,44 km wraz z budową dwupoziomowego,  bezkolizyjnego węzła drogowego na przecięciu z ul. Armii Krajowej. - Powstanie tunel, dzięki któremu jadąc z centrum w kierunku Mikołowa, nie będziemy zatrzymywać się na tym skrzyżowaniu oraz dwupasmowe rondo, które będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla poruszających się pomiędzy Piotrowicami a Ligotą. To wszystko docelowo sprawi, że po Katowicach będzie się podróżowało szybciej i bardziej komfortowo - zapowiadał prezydent Marcin Krupa.

Ponadto inwestycja wiąże się z przebudową węzła Giszowiec. Prace mają potrwać do końca 2019 roku. Koszt inwestycji to 67 mln złotych.

Czytaj także: Polska nagrodzona na Szczycie Klimatycznym COP24 przez ekologów. Nie jest to jednak powód do dumy [AUDIO]

Zobacz TO WIDEO:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki