Policja zatrzymała dwóch pracowników kopalni Chwałowice. Ma to związek ze śmiercią górnika

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express Policja zatrzymała dwóch pracowników kopalni Chwałowice. Ma to związek ze śmiercią górnika

Będą następni?

Policja zatrzymała dwóch pracowników kopalni Chwałowice. Ma to związek ze śmiercią górnika

Policjanci zatrzymali dwóch pracowników kopalni Chwałowice. W 2021 roku 700 metrów pod ziemią doszło tam do wypadku. Pękła tama izolacyjna w wyniku czego rannych zostało dwóch górników, których przewieziono do szpitala. Niestety, w wyniku tego tragicznego zdarzenia zginął trzeci górnik. 29-letni mężczyzna, pracował jako młodszy górnik.

Policja zatrzymała pracowników kopalni Chwałowice

Policjanci z Rybnika zatrzymali dwóch pracowników kopalni Chwałowice. Jak podaje portal rybnik.com.pl, ma to związek z tragedią, jaka rozegrała się w kopalni w 2021 roku. Wówczas 700 metrów pod ziemią doszło do pęknięcia tamy izolacyjnej. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiło dwóch górników. Trzeci, który znajdował się w tamtym rejonie poniósł śmierć na miejscu.

Na początku grudnia bieżącego roku Wyższy Urząd Górniczy, opublikował raport w tej sprawie. W poniedziałek, 30 stycznia rzeczniczka rybnickiej komendy potwierdziła, że doszło do zatrzymania dwóch osób, z którymi policjanci przeprowadzili czynności. Na razie jednak policja nie zdradza szczegółów postępowania. Zaplanowano kolejne czynności w tej sprawie.

- Pracownicy zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Wiem, że ma to związek z wypadek w listopadzie 2021 roku - przekazał w rozmowie z rybnik.com.pl, Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

Sonda
Czy górnik to najbardziej niebezpieczny zawód w Polsce?
W kopalni Zofiówka odnaleziono dwa kolejne ciała. Morze zniczy przed kopalnia metanową.

Jakie objawy świadczą o tym, że PRZESADZAMY z ogrzewaniem?

Posłuchaj, co mówi ekspert!

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki