Zabrzańska policja szukała sklepowej złodziejki. To była sekretarka dyrektora sądu w Rybniku

i

Autor: Policja Śląska

Kradła perfumy w sklepie

Policjanci szukali sklepowej złodziejki. Prawda ich zszokowała

2022-09-27 14:16

Kilka dni temu zabrzańska policja udostępniła zdjęcie poszukiwanej kobiety, która kradła w sklepie Platan w Zabrzu. Kobieta sama się zgłosiła na komendę, bo jak się okazało - na co dzień pracuje jako sekretarka dyrektora nowego Sądu Okręgowego w Rybniku.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, sprawa zaczęła się kilka dni temu od publikacji zdjęcia z monitoringu centrum handlowego Platan. Do fotografii ukazującej kobietę policja dołączyła informację, że jest podejrzana o kradzież kosmetyków. Do kradzieży miało dojść 28 i 30 czerwca, a straty oszacowano na 1200 zł. 

Kobieta sama zgłosiła się na komendę

Publikacja przyniosła efekt - kobieta w ubiegłym tygodniu skontaktowała się z zabrzańską policją. Gazeta Wyborcza ustaliła, że kobieta, której policja poszukiwała w związku z kradzieżami, jest sekretarką dyrektora Sądu Okręgowego w Rybniku. To jeden z najmłodszych sądów w Polsce.

Jak podaje Wyborcza, poszukiwana w związku z kradzieżami kobieta wygrała konkurs na stanowisko sekretarki dyrektora Sądu Okręgowego w Rybniku. Wcześniej pracowała w sądzie w Zabrzu. W Rybniku miała dostęp do niejawnych materiałów związanych z działalnością sądu: korespondencji z ministrami oraz pracownikami ministerstwa, planów snutych przez Sąd Apelacyjny w Katowicach, a także wrażliwych informacji z działu kadr, płac, opieczętowywała też przekazywane dyrektorowi teczki z kancelarii tajnej.

- Pracownik dostał polecenie skontaktowania się z Policją, został odsunięty od swych obowiązków w Sądzie Okręgowym w Rybniku, została zarządzona blokada wszystkich systemów, na których pracował oraz folderów, do których miał dostęp. Dyrektor zlecił Głównej Księgowej kontrolę dokumentów w obszarze objętym czynnościami wynikającymi z zakresu obowiązków i odpowiedzialności za powierzone zadania - powiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą Agata Pędracka, prezes rybnickiego sądu.

Prezes sądu powiadomił Ministerstwo Sprawiedliwości

Prezes sądu dodała, że o sprawie powiadomiono też Ministerstwo Sprawiedliwości. A kiedy sekretarce dyrektora zostaną przedstawione zarzuty, zostanie ona zawieszona w czynnościach służbowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Express Biedrzyckiej - dr hab. Renata MIEŃKOWSKA-NORKIENE: Ekspertka nie ma wątpliwości: Putin nie chce i nie może się wycofać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają