Policjanci ze Śląska zrobili to jako PIERWSI w Polsce! Koledzy zazdroszczą [ZDJĘCIA]

2020-06-03 7:54

Komenda Wojewódzka w Katowicach jako pierwsza w całej Polsce udostępni informacje online o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do zdarzenia drogowego. Sprawdźcie, jak to działa!

Pod internetowym adresem policja.orsip.pl udostępniona została zakładka "Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa", na której m.in. zamieszczone są aplikacje związane z codzienną pracą śląskiej policji drogowej. To wszystko w ramach działań, których Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach podjęła się jako pierwsza w Polsce!

  • ZDARZENIA DROGOWE ON-LINE
  • HISTORIA ZDARZEŃ DROGOWYCH I MIEJSC SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNYCH

- Aplikacja zdarzenia drogowe online będzie dostępna w każdym urządzeniu z łączem internetowym, a informacje o utrudnieniach na drodze będą w niej zamieszczać policjanci drogówki bezpośrednio po dotarciu na miejsce zdarzenia. Śląska Policja ma nadzieję na chęć nawiązania współpracy przez operatorów systemów nawigacji drogowych, co dzięki posiadanej w danej chwili tylko przez policjantów wiedzy o czasie trwającego utrudnienia, pozwoli na ustalenie, czy krótszy czas przejazdu do celu zajmie nam postój w zatorze drogowym, czy należy wybrać drogę objazdem - mówi podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka KWP w Katowicach.

Aplikacja z historią zdarzeń drogowych i miejscami szczególnie niebezpiecznymi ma pozwolić na sprawdzenie miejsc/rejonów/odcinków dróg, na których dochodzi do zdarzeń drogowych. Dlatego narzędzie może stanowić cenną pomoc dla instytucji samorządowych i zarządców dróg.

- Te nowoczesne rozwiązania powstały w ramach projektu pn. „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa Województwa Śląskiego – Śląska Policja bliżej społeczeństwa”, który został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014- 2020 - mówi podinspektor Nowara.

Całkowita wartość projektu wyniosła 23 mln 166 tys. 170,99 zł, z czego 19 mln 476 tys. 692,60 zł (ponad 84%) dofinansowane zostało ze środków UE.

Uczniowie z Grajewa nakręcili film o bezpieczeństwie w Internecie - wygrali policyjny konkurs

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki