Łukasz Kohut - europoseł

i

Autor: Parlament Europejski Urodził się w Katowicach

Polski europoseł wzywa Niemców na pomoc. Uderza w Dudę

2020-11-18 13:42

Łukasz Kohut skierował pismo do samego prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera z prośbą o wsparcie polskiej służby zdrowia w dobie pandemii koronawirusa. Jak dodał w liście, nie rozumie, dlaczego nasz prezydent Andrzej Duda nie jest zainteresowany, by zachodni sąsiad pomógł nam w potrzebie.

Łukasz Kohut opublikował w mediach społecznościowych treść swojego listu, który został przesłany do prezydenta Republiki Federalnej Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera. Jak czytamy europoseł ze Śląska z wielką radością przyjął ofertę pomocy medycznej od zachodnich sąsiadów. Kohut dodaje, że obecna sytuacja epidemiczna prowadzi do paraliżu polskie służby zdrowia. - Brakuje miejsc na oddziałach ratunkowych, wykwalifikowanego personelu oraz specjalistycznego sprzętu, mogącego ratować ludzkie życie - napisał polityk, który do europarlamentu dostał się z partii Wiosna Roberta Biedronia.

Oto upadek polskiej służby zdrowia. Przerażające historie pacjentów i ich bliskich [GALERIA]

Kohut przyznaje, że osoby, które cierpią z powodu innych schorzeń, nie znajdują pomocy medycznej. Dlatego dziwi go fakt, że Andrzej Duda nie jest zainteresowany wsparciem z Niemiec. Europoseł zaapelował do prezydenta RFN o pomoc w kwestii dostarczenia sprzętu medycznego dla szpitali na Śląsku i wsparcia w postaci personelu medycznego. Jednocześnie pyta, czy jest możliwość przetransportowania najciężej chorych do placówek w Niemczech.

Śląskie Motocyklistki ROZEBRAŁY SIĘ w szczytnym celu, ich ciała ZACHWYCAJĄ - WIDEO

- Nie mam żadnych wątpliwości, że dodatkowa pomoc jest nam w tej chwili niezbędna. Głęboko wierzę, że tylko wspólne działania (...), są kluczem do zwalczenia epidemii i uratowania tysięcy istnień ludzkich. Stronger together - zakończył list Kohut. 

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce