akcja_nie truj sąsiada_smog_niska emisja

i

Autor: NIE TRUJ SĄSIADA

POMAGAJĄ WALCZYĆ Z DYMIĄCYMI KOMINAMI. Aktorzy ambasadorami akcji [WIDEO]

2019-12-10 17:32

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego rusza z 4. edycją kampanii społecznej NIE TRUJ SĄSIADA. Jej skuteczność mają wzmocnić m.in. słynni aktorzy. W tej edycji akcję wspierają Anna Dymna, Dariusz Gnatowski i Kabaret Młodych Panów.

W akcji idzie nie tylko o to, by niektórzy uświadomili sobie, że palenie w byle jakim piecu i byle czym. Zachęca się, by zrezygnować z ogrzewania węglem na rzecz mniej emisyjnych metod. O tym czym jest ta kampania, można dowiedzieć się z dedykowanego profilu facebookowego oraz strony internetowej. Wyjaśnijmy, że subregion zachodni to jeden z czterech subregionów województwa śląskiego. Żyje tu ok. 640 tys. osób. Główny organizator kampanii – Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego tworzy 28 samorządów, m.in. miasta Jastrzębie Zdrój, Rybnik i Żory. Rybnik jest jednym z najbardziej „zasmogowanych” miast w Polsce i jednocześnie jednym z liderów walki z niską emisją.

W każdej edycji akcji NIE TRUJ SĄSIADA jej organizatorzy promują ją z pomocy znanych aktorów. Pierwszą edycję nagłaśniał Franciszek Pieczka, drugą – youtuber Rezigiusz, a w trzecim spocie wystąpił Marian Dziędziel. Podkreślić trzeba, że ambasadorzy akcji promują ją nie pobierają ani grosza honorarium. Jak promują? Nie będziemy tego opisywać. Najlepiej zobaczyć spot kampanii NIE TRUJ SĄSIADA z wymienionymi aktorami w rolach głównych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE