Zagórski smog już nie taki straszny. Młodzież z Sosnowca w nowym laboratorium chce go ujarzmić [ZDJĘCIA, WIDEO]

2019-12-10 13:33

Uczniowie IX LO w Sosnowcu chcą "Ujarzmić Zagórskiego Smoga". W ramach Budżetu Obywatelskiego w placówce powstało laboratorium, w którym młodzi ludzie będą badać zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby oraz sprawdzać jaki ma to wpływ na środowisko.

W Laboratorium młodzież będzie mogła kontrolować jakość powietrza oraz badać wpływ zanieczyszczeń na nasze zdrowie, roślinność oraz na proces rozpuszczania skał. Będą mogły się tam odbywać lekcje biologii, chemii, przyrody, geografii. Sala wyposażona została w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Są tam komputery, mikroskopy, dygestorium oraz specjalne zestawy do badania stanu powietrza i gleby.

- Mieszkamy w takim regionie, gdzie to zanieczyszczenie powietrza jest ogromne i zwiększanie świadomości uczniów, a przez to mieszkańców Sosnowca jakością powietrza jest bardzo ważne - powiedziała nam wicedyrektor IX LO w Sosnowcu Joanna Janas-Sajdak.

Projekt "Ujarzmić Zagórskiego Smoga" w Budżecie Obywatelskim uzyskał najwięcej, bo aż 671 głosów wśród wniosków adresowanych do szkół na stworzenie małych pracowni tematycznych.

Na jej wyposażenie szkoła dostała 50 tys. złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE