COVID-19 nadal zabija! Zniesiono kolejne ograniczenia. Koronawirus w Polsce [ZAPIS Z RELACJI]

2020-06-01 22:59 T. Majta, A. Gołata, R. Strzelec, B. Wojsa, M. Michalak, P. Tabędzki
Koronawirus na Pomorzu
Autor: Mat. Policji

Koronawirus w Polsce. Trwa walka z koronawirusem w Polsce. Najgorsza sytuacja wciąż w województwie śląskim, gdzie zdiagnozowano już 8 448 chorych, z których 211 zmarło. W całym kraju od początku epidemii potwierdzono już ponad 24 tysiące przypadków zakażeń koronawirusem. Niestety, ponad tysiąc pacjentów nierówną przegrało walkę z chorobą i zmarło. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce? Ile jest nowych przypadków? Trwa RELACJA NA ŻYWO. Sprawdź najnowsze informacje w sprawie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie na SE.pl!

Koronawirus w Polsce. Już ponad 24 tysiące zakażeń

Dotychczas w Polsce potwierdzono 24 165 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły 1074 osoby, a 11 016 chorych wyzdrowiało.

Koronawirus. Do kiedy maseczki będą obowiązkowe?

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił w środę, kiedy maseczki przestają być obowiązkowe. Od soboty (30 maja) nie trzeba już ich nosić maseczek na terenie całego kraju, ale tylko w przypadku zachowania zasady dystansu społecznego. Jeśli ulicą idą obok siebie przynajmniej dwie osoby, nadal muszą mieć zakrytą twarz. Obowiązek jej zasłaniania został ponadto utrzymany w sklepach, kinach, kościołach czy środkach komunikacji.

Dziękujemy, że byliście z nami! To właśnie dla Was relacjonowaliśmy najświeższe informacje o koronawirusie z regionu, kraju i ze świata. Pamiętajcie o sprawdzeniu nowej relacji już od 7:00 tylko na SE.PL!

23:00 To wszystkie informacje na dziś. Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo!

22:35 Efekt koronawirusa: Polacy chętniej robią zakupy on-line

Coraz lepiej radzą sobie polskie przedsiębiorstwa oferujące zakupy on-line. Powstało niemal 1,7 tys. nowych e-sklepów. Ale firmy muszą wciąż starać się o utrzymanie nowych klientów. Firmy korzystają z tendencji, którą spowodował koronawirus: coraz więcej Polaków robi zakupy w sieci, zamiast korzystać z tradycyjnych sklepów.

21:45 Koronawirus w Polsce. Bilans dnia [1 czerwca 2020]

Dotychczas w Polsce potwierdzono 24 165 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły 1074 osoby, a 11 449 chorych wyzdrowiało. W poniedziałek resort zdrowia poinformował łącznie o 380 nowych zakażeniach i o śmierci 10 osób. (PAP)

21:30 NFZ: Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają działalność

Pacjenci czekający na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować, jeśli byli zmuszeni je przerwać z powodu pandemii. (PAP)

21:15 Szumowski: Na dziś w jednym lub dwóch powiatach rekomendacja o wyborach tylko korespondencyjnych

- Myślę, że w jednym lub w dwóch powiatach w Polsce mógłbym dzisiaj rekomendować wybory wyłącznie korespondencyjne - powiedział szef MZ Łukasz Szumowski, zapytany o wytyczne, gdyby wybory były w najbliższą niedzielę. Dodał jednak, że to najpierw wymaga analizy trendów w każdym powiecie.

Łukasz Szumowski zauważył w Polsat News, że jeżeli popatrzy się na wykresy zachorowań w poszczególnych województwach, to opadają wszystkie, oprócz wykresu dla Śląska, gdzie było duże ognisko - prawie 3 tysiące zakażonych. (PAP)

20:55 Francja: 31 zgonów na Covid-19 w ciągu ostatniej doby

- W ciągu ostatniej doby zmarło we francuskich szpitalach 31 kolejnych zakażonych koronawirusem, a liczba pacjentów wymagających reanimacji stale spada - poinformowała w poniedziałek w komunikacie Generalna Dyrekcja ds. Zdrowia. Do tej pory z powodu koronawirusa zmarły w tym kraju 28 833 osoby, w tym 18 506 w szpitalu. Według władz dane o ofiarach śmiertelnych Covid-19 w domach opieki zostaną zaktualizowane we wtorek. (PAP)

20:45 Koronawirus we Włoszech. Jak wygląda sytuacja na Półwyspie Apenińskim?

Już 233 tysiące odnotowanych zakażeń, ponad 33 tysiące zgonów i 158 tysięcy wyzdrowień. Statystyki włoskiego MZ pokazują stopniowe wyhamowanie rozwoju epidemii w tym kraju.

20:30 Koronawirus nie daje za wygraną. Kolejne państwa z gorszymi statystykami niż Chiny

Chiny są obecnie 17. krajem na świecie pod względem liczby wykrytych przypadków koronawirusa. Przed kilkoma miesiącami właśnie tam zapoczątkowana została światowa pandemia. W ostatnich dniach m.in. Chile, Meksyk czy Arabia Saudyjska "przegoniły" Chiny, notując kolejne zakażenia. Tymczasem w Państwie Środka wykres określający liczbę chorych niemal się zatrzymał.

20:20 Koronawirus na świecie. Rośnie liczba zakażeń i zgonów

Tragiczne statystyki nieubłaganie rosną. We wszystkich krajach obecność koronawirusa zdiagnozowano już w sumie u 6 milionów 328 tysięcy pacjentów. Niestety, przeszło 375 tysięcy osób zmarło z powodu COVID-19.

19:55 Koronawirus w Hiszpanii: Minionej doby bez żadnego zgonu!

To pierwsza taka sytuacja od początku marca. Co ciekawe, w informacje ministerstwa zdrowia nie wierzą hiszpańskie media, podając jako przykład komunikat regionalnych służb sanitarnych z Asturii na północy kraju - zgodnie z jego treścią tylko w ciągu ostatnich 24 godzin zmarły tam 3 osoby. (PAP)

19:49 Koronawirus w Wlk. Bryt.: Najmniej zgonów od końca marca!

Minionej doby odnotowano ich 111, czyli najmniej od 23 marca - informuje PAP. Od początku epidemii koronawirusa na Wyspach zmarło 39 045 osób. W czasie ostatnich 24 godzin przeprowadzono tam ok. 128,5 tysiąca testów, a w sumie zrobiono ich już 4,48 mln, z których 276 322 dały wynik pozytywny.

19:39 Ministerstwo Środowiska: Lasy w pełni otwarte!

Od soboty 6 czerwca będzie można swobodnie korzystać z infrastruktury znajdującej się w lasach i parkach narodowych, takich jak place zabaw czy miejsca do biwakowania, w całej Polsce. Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia.

- (...) Osobiście się starałem, by otwarcie nastąpiło jak najwcześniej, z drugiej zaś strony, by maksymalnie zabezpieczyć zdrowie spacerowiczów - mówi Woś.

19:31 Włochy: Mniej zarażonych niż w Polsce, ale więcej zgonów!

Minionej dobry na Półwyspie Apenińskim przybyło 178 zakażeń, czyli mniej niż w Polsce. Grono osób, które zmarły z powodu koronawirusa, powiększyło się za to o 60 osób. Od początku epidemii zmarło już tam 33 475 osób. Liczba nowych przypadków zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin jest natomiast najniższa od lutego i razem z wcześniej stwierdzonymi zachorowaniami daje liczbę ok. 233 tysięcy. (PAP)

19:14 Starachowice: 74 zakażenia w zakładzie mięsnym!

Kolejne przypadki koronawirusa w Animex Foods ujawniono dzisiaj. Od momentu wykrycia pierwszego zachorowania COVID-19 potwierdzono już 74 przypadki, z czego 10 dotyczy pracowników firm zewnętrznych, które współpracują z zakładem.

19:04 Czarnogóra wpuszcza turystów ze 131 państw! Dlaczego nie ma Polski?

Władze państwa ogłosiły w poniedziałek, że jest ono wolne od koronawirusa. W ślad za tym poszła decyzja o otwarciu granic dla turystów ze 131 państw, wśród których jednak nie ma Polski. Dlaczego? Wjazd na teren Czarnogóry mają tylko osoby z krajów, gdzie na 100 tys. mieszkańców przypada nie więcej niż 25 przypadków COVID-19. W tym gronie są m.in. Niemcy, Norwegia, Dania czy Litwa. (PAP)

18:51 Rosjanie testują lek na koronawirusa! Jest skuteczny w 90 procentach!

Awifawir trafi do tamtejszych szpitali dokładnie 11 czerwca - informuje PAP. Działanie leku wypróbowano na 180 pacjentach i oceniono jego skuteczność na 90 procent, z kolei w badaniach klinicznych wzięło udział ok. 300 osób. Lek nie trafi na razie do wolnej sprzedaży, choć został już zarejestrowany przez ministerstwo zdrowia.

18:28 Bytom: Kolejne wyzdrowienia w DPS "Kombatant"!

Kolejnych 13 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonało koronawirusa – podał tamtejszy magistrat. W sumie już 68 mieszkańców to ozdrowieńcy, czyli osoby, których wyniki testów na obecność koronawirusa dwukrotnie nie wykazały obecności patogenu - podaje PAP.

18:22 Koronawirus na Dolnym Śląsku: We Wrocławiu zmarła kobieta

Koronawirus na Dolnym Śląsku. W poniedziałek (1 czerwca) o 17.30 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 178 kolejnych przypadków zakażeń wśród mieszkańców 10 województw. Na Dolnym Śląsku przybyło 30 kolejnych chorych, jedna osoba zmarła.

Więcej informacji znajdziesz W TYM MIEJSCU.

18:02 Nowe ofiary koronawirusa na Śląsku. Kim byli zmarli?

Zdiagnozowano 178 nowych przypadków, 26 osób to mieszkańcy Śląska. Niestety walkę z koronawirusem przegrało kolejnych 9 osób, z czego troje to chorzy leczeni w śląskich szpitalach. Ile lat miały ofiary koronawirusa?

Więcej szczegółów TUTAJ.

18:00 Koronawirus na Mazowszu: Aż pięć kolejnych ofiary choroby! 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 178 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 47 z nich potwierdzono na Mazowszu. W najnowszym raporcie resortu pojawiły się też wieści o śmierci dziewięciu osób, z których pięć było pacjentami szpitali w Radomiu i Warszawie. Wiadomo, że wszystkie miały choroby współistniejące. Na całym Mazowszu odnotowano już 269 zgonów.

Więcej dowiesz się TU.

17:40 Koronawirus zabija! Nie żyje kolejnych 9 osób!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci dziewięciu osób. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Ofiary koronawirusa to:

 • 69-letnia kobieta - Wrocław,
 • 78-letni mężczyzna -  Radom,
 • 71-letnia kobieta, 89-letni mężczyzna, 84-kobieta i 92-letni mężczyzna - Warszawa,
 • 57-letnia kobieta - Gliwice,
 • 64-letni mężczyzna - Racibórz,
 • 75-letnia kobieta -  Bytom.

17:35 Nowe przypadki koronawirusa w Polsce!

Mamy 178 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

 • łódzkiego (57),
 • mazowieckiego (47),
 • dolnośląskiego (30),
 • śląskiego (26),
 • małopolskiego (6),
 • podlaskiego (5),
 • świętokrzyskiego (3),
 • pomorskiego (2),
 • wielkopolskiego (1),
 • opolskiego (1).

17:26 Wakacje w Turcji? Kraj wznawia loty wewnętrzne!

Po spowodowanej pandemią koronawirusa blisko dwumiesięcznej przerwie wznowiono w Turcji w poniedziałek wewnętrzną komunikację lotniczą - poinformowała państwowa agencja Anadolu. Rejsy międzynarodowe mają się zacząć 10 czerwca. Według oficjalnych danych, nosicielstwo koronawirusa wykryto w Turcji u około 164 tys. ludzi, z których blisko 4,5 tys. zmarło - podaje PAP.

17:15 Koronawirus pustoszy Białoruś! Aż 847 zakażeń w ciągu doby!

43 403 to ogólna liczba zakażonych Sars-CoV-2 na Białorusi – poinformowało ministerstwo zdrowia w poniedziałek. Przyrost dobowy infekcji wyniósł 847, potwierdzono też pięć kolejnych zgonów z powodu koronawirusa - informuje PAP. Przypomnijmy, do niedawna prezydent Aleksandr Łukaszenka utrzymał, że na Białorusi koronawirusa nie ma. Tamtejsza liga piłkarska, jako jedna z nielicznych na świecie, nie zawiesiła rozgrywek. Prezydent zmienił zdanie co do koronawirusa, gdy potwierdzono zakażenie u jednego z hokeistów reprezentacji kraju.

17:05 MZ: ponad 931 tys. przebadanych próbek na koronawirusa, ostatniej doby ponad 15,9 tys.

PAP: Na obecność koronawirusa przebadano dotąd 931 tys. 520 próbek pobranych od 850 tys. 417 osób – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Ostatniej doby wykonano ponad 15,9 tys. testów – przekazał resort. Badania laboratoryjne potwierdziły dotąd zakażenie 23 tys. 987 osób, z których 1065 zmarło.

16:40 Rzecznik MZ o wpisie Szczerby ws. przyłbic: to dane ze strony ministerstwa

PAP: Pan poseł Michał Szczerba nie dotarł do jakichś spektakularnych, tajemniczych informacji. Mógł je przeczytać w ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia - powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, komentując wpis posła Szczerby ws. zakupu przyłbic przez MZ. Rzecznik resortu zdrowia na briefingu prasowym był proszony o komentarz do informacji podanych przez posła KO Michała Szczerbę ws. zakupu przez MZ przyłbic od żony instruktora narciarskiego. "Żona instruktora #BraciaSzumowscy sprzedała bazie rezerw @MZ_GOV_PL 3500 przyłbic za 170145 zł. Kupiła je tego samego dnia od właściciela straganu pod Gubałówką za 52582. Wszystko wskazuje, że zarobiła ponad sto tysięcy na transakcji" - napisał Szczerba na Twitterze. Andrusiewicz odpowiedział, że informacja o sprzęcie zakupionym przez MZ jest ogólnie dostępna na stronie internetowej resortu.

16:25 Iran: blisko 3 tys. nowych zakażeń, rząd ostrzega przed drugą falą epidemii

PAP: W Iranie odnotowano w ciągu ostatniej doby 2979 nowych zakażeń koronawirusem - to największy dobowy wzrost liczby infekcji od dwóch miesięcy. Resort zdrowia ostrzegł w poniedziałek, że jeśli Irańczycy nie będą przestrzegać reguł bezpieczeństwa, nadejdzie druga fala epidemii. "Epidemia jeszcze się nie skończyła i w każdej chwili może powrócić na większą skalę niż wcześniej" - powiedział w wywiadzie dla państwowej telewizji minister zdrowia Said Namaki. W poniedziałek liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła o 81, do 7878. W sumie zakażonych zostało dotąd 154 445 osób.

16:00 Włochy: burza po słowach lekarza o tym, że koronawirus już nie istnieje

PAP: Z klinicznego punktu widzenia koronawirus już nie istnieje - te słowa ordynatora oddziału intensywnej terapii szpitala w Mediolanie wywołały burzę we Włoszech i protesty naukowców, którzy zarzucili mu przekazywanie niebezpiecznych i błędnych informacji.
Profesor Alberto Zangrillo ze szpitala uniwersyteckiego San Raffaele w wywiadzie dla telewizji RAI powiedział w niedzielę: "Miesiąc temu słyszeliśmy, że epidemiolodzy obawiają się nowej fali zakażeń na przełomie maja i czerwca oraz wielu zajętych łóżek na intensywnej terapii". Podkreślił, że to, iż wirus z klinicznego punktu widzenia nie istnieje potwierdzają badania przeprowadzone w jego szpitalu, a także inni naukowcy, między innymi z uniwersytetu Emory w Atlancie w USA. W ocenie Zangrillo "ktoś terroryzuje kraj". W poniedziałek w wywiadzie dla włoskiej telewizji publicznej słowa Zangrillo potwierdził rektor uniwersytetu San Raffaele Enrico Gherlone. Jak podkreślił, taki komunikat ma wartość "pocieszającą" i niesie z sobą następujący przekaz: można wychodzić, podróżować, ale wciąż z zachowaniem środków ostrożności. Przeciwko tezie lekarza protestują naukowcy z komitetu doradzającego rządowi Włoch w sprawie epidemii. Koordynator komitetu techniczno-naukowego Agostino Miozzo oświadczył, że taka teza nie ma poparcia w dowodach. "Tego typu powierzchowne i wprowadzające w błąd stwierdzenia są zdecydowanie niebezpieczne w obecnym krytycznym momencie przejścia z fazy zamknięcia nie tylko Włoch, ale także całego świata" - ocenił Miozzo.

15:40 Grecja znosi restrykcje dotyczące hoteli, kin i basenów na świeżym powietrzu

PAP: Rząd Grecji znosi od poniedziałku restrykcje dotyczące hoteli, kin i basenów na otwartej przestrzeni. Dzieci wrócą do szkół podstawowych, a 15 czerwca otwarte zostaną dla lotów międzynarodowych, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa, dwa główne lotniska kraju. Władze chcą udostępnić hotele i obiekty sportowe oraz kulturalne na otwartej przestrzeni jeszcze przed początkiem sezonu turystycznego, który rozpocznie się za dwa tygodnie. Rygorystyczna kwarantanna utrzymała skalę epidemii koronawirusa w Grecji na stosunkowo niskim poziomie, według danych resortu zdrowia na Covid-19 zmarło tylko 175 osób - pisze Associated Press.

15:25 Hiszpania: 70 proc. mieszkańców kraju objętych przedostatnią fazą restrykcji

PAP: W poniedziałek rano prowincje Hiszpanii, zamieszkane przez około 70 proc. mieszkańców 47-milionowego kraju, weszły w drugą, przedostatnią fazę usuwania restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Obowiązujące od połowy marca obostrzenia mają zostać całkowicie zlikwidowane do 30 czerwca. Na obszarze, na którym rząd Pedra Sancheza zgodził się na obowiązywanie drugiego etapu realizacji planu przywracania normalności, mieszkają 32 miliony osób. Od poniedziałku mogą one korzystać z centrów handlowych oraz placówek kulturalnych, m.in. kin i teatrów. Przywrócono też możliwość korzystania z plaż, basenów, a także organizowania spotkań w większym gronie. Na otwartym terenie jednocześnie przebywać może 100 osób, zaś w pomieszczeniu zamkniętym – 50.

15:00 Koronawirus: Toruń otwiera place zabaw. Można już korzystać z siłowni zewnętrznych

Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. na terenie Torunia dostępne są siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw, które miasto będzie sukcesywnie otwierać. Komunikat w tej sprawie przekazali przedstawiciele UMT.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

14:40 Rzecznik MZ: łącznie na Śląsku zakażonych jest 4150 górników

PAP: Łącznie na Śląsku zakażonych jest 4 tys. 150 górników - poinformował w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że większość górników - ponad 95 proc. - przechodzi koronawirusa bezobjawowo. W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 202 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, z czego 170 odnotowano na Śląsku. Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz powiedział, że wzrost zakażeń jest związany z badaniami przesiewowymi przeprowadzonymi w kopalniach Zofiówka i Ziemowit. "Jest tam obecnie ok. 500 górników zakażonych. Łącznie na Śląsku mamy 4 tys. 150 górników zakażonych, w tym z samych przesiewów to jest ponad 3,4 tys. zakażonych osób. Na Śląsku do tej pory przeprowadziliśmy w granicach 47 tys. testów wśród górników" - powiedział. Dodał, że w sumie 12 śląskich laboratoriów przeprowadziło 82 tys. testów.

14:20 Ekspert: pandemia na świecie nie słabnie; wciąż pojawiają się w Polsce nowe ogniska epidemii

PAP: Pandemia na świecie nie słabnie, w różnych częściach świata różne jest jej nasilenie w zależności od lokalnych uwarunkowań. W Polsce wciąż pojawiają się nowe ogniska epidemii, a stare nie są do końca opanowane – zauważa prezes Fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń dr Paweł Grzesiowski. Z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że od wybuchu pandemii w grudniu 2019 r. odnotowano w sumie prawie 6 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, a ponad 362 tys. osób zmarło. Wyzdrowiało 2,6 mln chorych, natomiast aktywnych zakażeń, obecnie występujących jest prawie 3 mln. „Pandemia na świecie nie słabnie, w różnych częściach świata różne jest jej nasilenie w zależności od lokalnych uwarunkowań” – ostrzega prezes Fundacji Instytutu Profilaktyki Zakażeń dr Paweł Grzesiowski. Przykładem jest Brazylia, gdzie ostatniej doby zarejestrowano rekordową liczbę 26,4 tys. nowych przypadków Covid-19. Wszystkich zakażeń jest tam już tam 439 tys. oraz 27 tys. zgonów.

14:05 Niemcy: 333 nowe zakażenia SARS-CoV-2; 11 zgonów

PAP: Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ubiegłej doby o 333 do 181 815 - poinformował w poniedziałek rano Instytut Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Z powodu Covid-19 zmarło w ciągu doby 11 osób, co zwiększa bilans zgonów do 8511. W niedzielę rano RKI informował o 286 zakażeniach oraz 11 zgonach wśród osób, które przechodziły Covid-19 Podane przez Instytut Roberta Kocha (RKI) w poniedziałek szacunki wskazują, że Niemcy zdołały poradzić sobie z epidemią. Jeszcze pod koniec marca - w szczycie epidemii - w ciągu doby umierało w Niemczech nawet do 6830 osób z rozpoznanym Covid-19.

13:40 Ponad 4000 górników zakażonych. Kopalnie wznawiają wydobycie! Koronawirus na Śląsku 

Do ponad 4 tys. osób wzrosła w poniedziałek (1 czerwca) liczba górników zakażonych koronawirusem w województwie śląskim - wynika z danych zebranych przez Polską Agencję Prasową w trzech spółkach węglowych. Najwięcej, 106 zachorowań, przybyło w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Zofiówka. Gdzie jeszcze? Sprawdźcie!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

13:15 Zakażony otoczony barierą z namiotu. Nowe zasady w szpitalach! Koronawirus na Śląsku

Do szpitali w całej Polsce trafią łącznie prawie dwa tysiące namiotów barierowych, które mają pomóc w opiece nad osobami zakażonymi koronawirusem. Z tego typu wynalazków będą korzystali między innymi medycy z Rybnika, którzy zostaną zaopatrzeni w sto namiotów. Znamy szczegóły. Sprawdźcie!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

12:40 Koronawirus na Śląsku: 170 nowych zakażeń. Kto i gdzie? Zła sytuacja na kopalniach!

Śląski Urząd Wojewódzki przygotował raport dotyczący najnowszych zakażeń koronawirusem, wskazanych dzisiaj (1 czerwca) o godz. 10:00 przez Ministerstwo Zdrowia. Mamy 170 kolejnych, potwierdzonych przypadków. Kto i gdzie się zaraził? Sprawdź!

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

12:20 Koronawirus: Nie ma nowych chorych w Kujawsko-Pomorskiem. Zgon w Grudziądzu

Pandemia koronawirusa w Polsce wciąż jest bardzo trudnym tematem. Na szczęście w województwie kujawsko-pomorskim od kilku dni nie zanotowano nowych przypadków zakażenia COVID-19. Niestety są też złe wieści - szpital w Grudziądzu przekazał informację o kolejnym zgonie pacjenta, który zmagał się z tą paskudną chorobą.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

12:05 Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. Cały personel szpitala będzie przebadany

Koronawirusa wykryto u 5 pracowników Zakładu Patomorfologii Białostockiego Centrum Onkologii. Został on odseparowany od pozostałej części szpitala. "Przeprowadzane są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji, m.in. dekontaminacja pomieszczeń w Zakładzie" - czytamy w oficjalnym komunikacie Białostockiego Centrum Onkologii.

Czytaj więcej: [SZCZEGÓŁY]

11:48 PSP: konwój strażackich ciężarówek z pomocą dotarł do Sarajewa

Konwój strażackich ciężarówek z pomocą w ramach misji "Bałkany 2020" dotarł do ostatniego punktu rozładunku - Sarajewa w Bośni i Hercegowinie - poinformowała w poniedziałek Państwowa Straż Pożarna. Strażacy po zakończeniu rozładunku rozpoczną podróż do kraju.

W ostatni wtorek konwój strażackich ciężarówek wiozący ponad 70 ton ubiorów ochronnych, masek chirurgicznych i płynów odkażających do Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej i Serbii wyruszył z Warszawy.

11:33 Policja sprawdziła ostatniej doby 70 887 osób na kwarantannie

Ostatniej doby sprawdziliśmy 70 887 osób poddanych kwarantannie, a w około 1000 przypadków stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Jak podał rzecznik KGP, od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policja sprawdziła osoby skierowane na kwarantannę ponad siedem milionów razy. Ostatniej doby było to 70 887 osób; w ok. 1000 przypadków funkcjonariusze stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

11:12 Śląskie: ponad 4 tys. górników z koronawirusem

Do ponad 4 tys. osób wzrosła w poniedziałek liczba górników zakażonych koronawirusem - wynika z danych zebranych przez PAP w trzech spółkach węglowych. Najwięcej, 106 zachorowań, przybyło w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni Zofiówka, gdzie zarażonych jest łącznie 515 górników.

10:46 Koronawirus. NIEODPOWIEDZIALNE zachowanie chorej LEKARKI z Piły. "Olała obowiązek izolacji"

Wielce nieodpowiedzialne zachowanie lekarki z Piły. Kobieta jest zakażona koronawirusem, ale opuściła miejsce izolacji i pojechała do szpitala. - Olała obowiązek izolacji i zakaz kontaktowania się z innymi osobami - grzmi starosta pilski, Eligiusz Komarowski. [SZCZEGÓŁY]

10:28 Koronawirus. Zaraza HAMUJE w Wielkopolsce? Mało przypadków regionie

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Liczba zakażonych stale rośnie. Wśród nich są także osoby z województwa wielkopolskiego. [SZCZEGÓŁY]

10:15 POTĘŻNY wzrost zakażeń na Śląsku. Najwięcej w kraju! Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 1 czerwca rano o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Jak czytamy w najnowszym raporcie mamy 202 nowe przypadki, z czego aż 170 w województwie śląskim. Szczegółowe dane w naszym materiale >>> TUTAJ

10:04 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane

Mamy 202 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw:

 • śląskiego (170),
 • opolskiego (8),
 • dolnośląskiego (6),
 • wielkopolskiego (4),
 • podlaskiego (3),
 • pomorskiego (3),
 • świętokrzyskiego (3),
 • lubelskiego (2),
 • lubuskiego (2),
 • małopolskiego (1).

- Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 54-K Grudziądz - podaje Ministerstwo Zdrowia.

- W związku z raportem PSSE Bydgoszcz dotyczącym jednego błędnie zaraportowanego przypadku zakażenia, odejmujemy go ze statystyk - czytamy w raporcie MZ.

Liczba zakażonych koronawirusem: 23 987 065 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

9:50 Od soboty można pójść z dzieckiem na plac zabaw. Jakich zasad przestrzegać?

Place zabaw mają być otwarte od soboty. Czy zabawa na zjeżdżalni i piaskownicy jest bezpieczna? Jakie zasady stosować, aby bawić się bezpiecznie? [SZCZEGÓŁY]

9:22 Ministerstwo Zdrowia: Nowe dane na temat ozdrowieńców

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jak czytamy w najnowszym raporcie mamy 11 449 ozdrowieńców. W szpitalach przebywa prawie 2,2 tys osób. Poniżej szczegółowe dane.

9:09 Koronawirus na Śląsku. Odziały ZUS w województwie śląskim znów otwarte!

Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie śląskim zostały ponownie otwarte dla mieszkańców. Od 1 czerwca znów będzie możliwa obsługa interesantów w oddziałach ZUS w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu oraz w podległych tym oddziałom inspektoratach i biurach terenowych. [SZCZEGÓŁY]

8:44 Chile: czołowi eksperci apelują o zmianę strategii walki z Covid-19

W obliczu gwałtownego wzrostu liczby chorych na Covid-19 w Chile, grupa ponad czterdziestu czołowych chilijskich epidemiologów oraz ekspertów medycznych wezwała w niedzielę rząd prezydenta Sebastiana Pinery do zmiany strategii walki z koronawirusem. Zmiana strategii jest jedynym sposobem "odwrócenia katastrofy narodowej", jaka zagraża krajowi - twierdzą autorzy apelu.

"Dotychczasowa (strategia) okazała się nieskuteczna" - podkreślają w siedmiostronicowym dokumencie opublikowanym przez czołowy chilijski dziennik "La Tercera" oraz inne media.

8:16 USA: o 598 wzrosła liczba zmarłych z powodu Covid-19

598 osób zmarło w ciągu minionej doby w Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa - wynika z najnowszych, opublikowanych w niedzielę danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w USA wzrósł do 104 356.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA potwierdzono do tej pory ponad 1 mln 788 tys. przypadków koronawirusa.

7:54 Koronawirus na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Wideo może budzić grozę

Wielkim sukcesem zakończył się historyczny lot rakiety Falcon 9. Amerykańcy astronauci zacumowali do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, opuścili kapsułę Dragon i weszli na pokład Stacji. Tam bardzo wylewnie i serdecznie przywitali się z załogą, co jest niespotykanym widokiem w czasie pandemii koronawiusa.[SZCZEGÓŁY]

7:35 Meksyk: 151 zgonów z powodu Covid-19 w ciągu doby

W ciągu ostatnich 24 godzin w Meksyku zmarło 151 osób zakażonych koronawirusem - poinformował w niedzielę wieczorem czasu lokalnego wiceminister zdrowia Hugo Lopez-Gatell. Dobowy przyrost nowych zakażeń SARS-CoV-2 wyniósł 3152.

Całkowity bilans zgonów wzrósł tym samym w Meksyku do 9930, a liczba wszystkich zakażonych SARS-CoV-2 sięga już 90 664.

7:10 Koronawirus w Wielkopolsce. Zobacz, ile osób WYZDROWIAŁO [RAPORT]

Trwa walka z epidemią koronawirusa. Z każdym dniem rosną liczby związane z zarazą, ale już nie tak lawinowo. Na szczęście jest coraz więcej pozytywnych informacji. Kolejne osoby w województwie wielkopolskim wyzdrowiały i to są zdecydowanie bardzo dobre wiadomości! [SZCZEGÓŁY]

7:00 Brazylia: ponad 16 tys. nowych zakażeń w ciągu doby

W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 16 409 nowych zakażeń SARS-CoV-2 w Brazylii i 480 nowych zgonów z powodu Covid-19. Liczba wszystkich zakażonych przekroczyła pół miliona i wynosi 514 849. Zmarło łącznie 29 314 osób - podało ministerstwo zdrowia Brazylii.

Pod względem liczby zakażonych Brazylia jest drugim po Stanach Zjednoczonych krajem na świecie z tyloma przypadkami zakażeń. Jeśli zaś chodzi o liczbę zgonów z powodu Covid-19 to kraj ten zajmuje czwartą pozycję na świecie po Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

6:40 Cuomo o walce z koronawirusem: osiągnęliśmy znaczący postęp

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ocenił w niedzielę, że w walce z Covid-19 został osiągnięty znaczący postęp, co pokazują najnowsze dane statystyczne. Zaapelował, by wyzwoloną dzięki epidemii energię przekuć na pozytywne zmiany w społeczeństwie.

6:10 Koronawirus w Polsce. Prawie 24 tys. zakażonych

Wedla najnowszych danych na poniedziałek 1 czerwca od początku epidemii odnotowano w Polsce 23 786 przypadków zakażenia koronawirusem. Niestety, 1064 pacjentów przegrało walkę z zarazą. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie śląskim - 8 252.

01.06.2020

23:00

Kończymy naszą relację i zapraszamy do śledzenia nas jutro!

22:45 Francja: 31 zgonów na Covid-19 w ciągu ostatniej doby

W ciągu ostatniej doby we francuskich szpitalach zmarło 31 osób zakażonych koronawirusem - poinformowała w niedzielę generalna dyrekcja ds. zdrowia. Łączny bilans ofiar śmiertelnych pandemii we Francji wynosi obecnie 28 802 - podaje Polska Agencja Prasowa.

Dzień wcześniej na Covid-19 zmarło w tym kraju 57 osób.

22:15 Wielkopolskie: 27 dzieci z domu dziecka i 40 pensjonariuszy DPS w Liskowie w kwarantannie

27 dzieci z domu dziecka i 40 pensjonariuszy domu pomocy społecznej w wielkopolskim Liskowie objęto kwarantanną. U kierowcy pracującego dla obu placówek opiekuńczych stwierdzono zakażenie koronawirusem - potwierdził w niedzielę w rozmowie z PAP starosta kaliski Krzysztof Nosal.

21:52 Bilans COVID-19 w Polsce w niedzielę

Dotychczas w Polsce potwierdzono 23 786 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły 1064 osoby, a 11 271 chorych wyzdrowiało. W niedzielę resort zdrowia poinformował łącznie o 219 nowych zakażeniach i o śmierci kolejnych trzech osób.

21:35 Zakażenie koronawirusem w Białostockim Centrum Onkologii!

U pięciu pracowników Białostockiego Centrum Onkologii potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowała w niedzielę rzecznik tej placówki Monika Mróz. Zaznaczyła, że chodzi o osoby, które nie mają kontaktu z pacjentami. Dodatkowe testy przejdą wszyscy zatrudnieni w BCO i pacjenci wypisywani do domu - informuje PAP.

21:07 Zaskakujący efekt epidemii koronawirusa. Tego się nie spodziewano!

W znanych portugalskich kurortach jakość wody poprawiła się na tyle, że tuż przy brzegu coraz częściej pojawiają się delfiny. Jak sądzą ekolodzy, to efekt restrykcji dla jednostek pływających, przede wszystkim ogromnych wycieczkowców, jakie wprowadzono z powodu pandemii koronawirusa. Szczegóły przeczytacie TUTAJ!

20:36 Koronawirus na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Wideo może budzić grozę

Wielkim sukcesem zakończył się historyczny lot rakiety Falcon 9. Amerykańcy astronauci zacumowali do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, opuścili kapsułę Dragon i weszli na pokład Stacji. Tam bardzo wylewnie i serdecznie przywitali się z załogą, co jest niespotykanym widokiem w czasie pandemii koronawiusa. Czytaj więcej TUTAJ!

20:13 Warszawa: Koronawirus w ratuszu i w przedszkolu! Zaraza nie odpuszcza, atakuje kolejne miejsca

Sytuacja w Warszawie nadal jest poważna. Wirus atakuje duże szpitale, ośrodki pomocy, schroniska dla bezdomnych, placówki oświatowe a nawet miejsca, w których masa mieszkańców robi zakupy. Zarażonych w stolicy do tej pory zostało już 1200 osób. Więcej informacji TUTAJ!

19:43 Koronawirus na Podkarpaciu. Sytuacja w powiecie jarosławskim robi się poważna

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 30 osób, 1555 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 4 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 17 osób.

Nowe 4 potwierdzony przypadki to trzech mężczyzn (dwóch nastolatków i dziecko) oraz starsza kobieta z powiatu jarosławskiego. Więcej informacji TUTAJ!

19:15 Dzienny przyrost zakażeń koronawirusem w Polsce

Koronawirus: Zobacz wykresy i prognozy – stan na 31.05 godz. 17.30
Autor: Super Express

18:50 Katowice: Zasnął na ławce. Grozi mu 30 tys kary

Gigantyczna kara dla mężczyzny, który zamiast przebywać w kwarantannie w Bielsku-Białej postanowił upić się i uciąć sobie drzemkę na ławce w stolicy woj. śląskiego! Teraz może liczyć się z kosztownymi konsekwencjami swojego działania. Szczegóły TUTAJ!

18:13 Wielka Brytania: Kolejne 113 osób przegrało walkę z chorobą

113 nowych zgonów to wyraźnie mniej niż w bilansie podanym w sobotę - 215. Jest to jednak bilans obejmujący weekend, kiedy potwierdzanie koronawirusa jako przyczyny zgonów często odbywa się z opóźnieniem. W efekcie od kilku tygodni w danych za weekendy widoczne są spore spadki, a nieuwzględnione zgony są uzupełniane w statystykach w kolejnych dniach.

Łącznie liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 38 489 osób - informuje PAP.

17:39 Nowe potwierdzone przypadki zakażenia w Polsce!

- Mamy 104 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (35), łódzkiego (30), śląskiego (13), małopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podkarpackiego (4), świętokrzyskiego (2), podlaskiego (1) - informuje resort zdrowia.

Są też dobre informacje - nie ma żadnych nowych ofiar COVID-19. Przypomnijmy, łącznie walkę z chorobą przegrało 1 064.

17:21 Szwecja: po raz pierwszy od marca nie odnotowano żadnego zgonu

W niedzielę w Szwecji po raz pierwszy od 12 marca nie odnotowano żadnego przypadku zgonu związanego z Covid-19. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w porównaniu z innymi krajami skandynawskimi jest jednak w Szwecji wysoki i wynosi 4395 - informuje PAP.

17:00 Włochy: 90-latkowie lepiej znoszą koronawirusa niż młodsi seniorzy

Włoscy 90-latkowie lepiej znoszą koronawirusa niż młodsi od nich seniorzy i zjawisko to analizują obecnie lekarze i eksperci. Wydaje się, że osoby zbliżające się do setki są "niezniszczalne" - napisał w niedzielę dziennik "Corriere della Sera". W gazecie podkreśla się, że we Włoszech w dobie pandemii śmiertelność mężczyzn z wieku 70-79 lat wzrosła o 50 procent w porównaniu z poprzednimi latami. Znacznie mniej zanotowano zgonów z powodu zakażenia koronawirusem wśród osób powyżej 90 lat. (PAP)

16:32 Kolejne punkty Test&Go w Wielkopolsce

Od poniedziałku WOT uruchomią kolejne punkty Test&Go w Wielkopolsce: w Kępnie i Gnieźnie, w których będą robione testy przesiewowe na obecność koronawirusa. W Szczecinie i Koszalinie WOT otworzyła już takie punkty dla strażaków z woj. zachodniopomorskiego - informuje PAP.

16:05 Podkarpackie szkoły powoli wracają do pracy. Otrzymały niezbędny sprzęt ochronny

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo otrzymały od wojewody Ewy Leniart niezbędny sprzęt ochronny. Maseczki, przyłbice i płyn dezynfekujący w pierwszej kolejności trafią ośrodków, w których już toczą się zajęcia. Szczegóły TUTAJ!

15:41 Policja na tropie łamiących zasady kwarantanny!

- Ostatniej doby sprawdziliśmy 72 843 osoby poddane kwarantannie, w około 1100 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia - poinformował w niedzielę PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Jak podał, ogółem od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policja sprawdziła osoby skierowane na kwarantannę siedem milionów razy.

15:09 Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 16,4 tys. testów na COVID-19

14:30 Kontrole na kwarantannie! Ponad 1000 NIEPRAWIDŁOWOŚCI!

- Ostatniej doby sprawdziliśmy 72 843 osoby poddane kwarantannie, w około 1100 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia - poinformował w niedzielę PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. - Powiatowy Państwowy Inspektor sanitarny na osoby uchylające się od kwarantanny może nałożyć karę pieniężną do 30 tys. zł - podkreśla rzecznik.

14:00 Gorąco w Bośni! Ludzie wyszli na ulice. Premier ARESZTOWANY

Wadliwe respiratory w Chin i szalejąca korupcja. To była gorąca sobota w Bośni i Hercegowinie, bo tysiące demonstrantów, wielu w maskach ochronnych, zebrało się na starym mieście w Sarajewie. Z kolei dzień wcześniej premier kraju został aresztowany.

Dlaczego? Dowiesz się TUTAJ.

13:47 Papież pomodlił się z wiernymi. Po trzech miesiącach przerwy!

Po niemal trzech miesiącach przymusowej przerwy wywołanej pandemią papież Franciszek odmówił w niedzielne południe modlitwę razem z wiernymi zgromadzonymi na placu Świętego Piotra. Papież podkreślał, że z kryzysu koronawirusa ludzkość musi wyjść zjednoczona i bez podziałów. Zanim wiernych wpuszczono na plac, mieli zmierzoną temperaturę ciała.

13:29 Wlk. Brytania: Najbardziej podatni za zakażenie mogą wyjść z domów!

Niemal 2,2 mln osób w Anglii, które z racji wyjątkowej podatności na zakażenie koronawirusem przez ostatnie 10 tygodni chroniło się w domach, od poniedziałku będzie mogło spędzać czas na świeżym powietrzu - ogłosił brytyjski rząd. Wśród osób, którym nakazano bezwzględne pozostanie w domach są m.in. osoby po przeszczepach, pacjenci chorzy na raka w trakcie chemioterapii, kobiety w ciąży z chorobami serca oraz osoby z ciężkimi schorzeniami układu oddechowego, takimi jak mukowiscydoza czy ciężka astma.

13:08 Chiny: Kolejne przypadki koronawirusa, zakażony niemiecki biznesmen!

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w niedzielę o dwóch nowych przypadkach lokalnego zakażenia koronawirusem. Jeden nowych chorych to 34-letni biznesmena z Niemiec, który do Państwa Środka z Frankfurtu lotem czarterowym. Po wylądowaniu w mieście Tianjin zakażonego przewieziono do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji - podaje PAP.

12:10 Fala zachorowań w kopalni Zofiówka!

Do ponad 3,9 tys. osób wzrosła w niedzielę liczba górników zakażonych koronawirusem - informuje PAP. Szczególnie trudna sytuacja panuje w kopalni Zofiówka, gdzie zakażonych jest łącznie 409 górników. W ciągu doby w należącej do JSW kopalni przybyło 52 chorych!

11:53 Prof. Butowt: Wielu chorych na COVID-19 ma zaburzenia węchu i smaku

- Subiektywne odczucia dotyczące utraty smaku lub węchu deklaruje w wywiadach ok. 10-20 procent chorych na COVID-19. Bardziej obiektywne i czułe badania testowe wskazują, że ten procent może być znacznie wyższy i wynosić w różnych ogniskach zakażeń od 50 procent do nawet 90 procent - mówi cytowany przez PAP prof. Rafał Butowt z Zakładu Genetyki Molekularnej Komórki Collegium Medicum UMK.

11:30 Nie żyją trzy osoby. Kim były ofiary koronawirusa?

W niedzielę rano, 31 maja, poinformowano o śmierci kolejnych trzech osób zakażonych koronawirusem. Zmarła mieszkanka powiatu krotoszyńskiego, która była leczona w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. oraz dwaj pacjenci ze Śląska: 83-letni mężczyzna z Tychów i 63-latek z Bytomia.

10:55 Ministerstwo Zdrowia: ponad 11 tysięcy ozdrowień!

Z powodu zakażenia koronawirusem w szpitalach przebywają 2 tys. 134 osoby. Wyzdrowiało 11 tys. 271 pacjentów, u których potwierdzono infekcję. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym przebywa 18 tys. 947 osób, a kwarantanną objęto 78 tys. 823. mieszkańców Polski - wylicza resort zdrowia.

10:02 Nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia! 

Mamy 115 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

 • śląskiego (92),
 • lubelskiego (7),
 • świętokrzyskiego (5),
 • dolnośląskiego (4),
 • wielkopolskiego (3),
 • opolskiego (1),
 • podkarpackiego (1),
 • pomorskiego (1),
 • zachodniopomorskiego (1).

Zmarły trzy osoby. Dwaj starsi mężczyźni z Tychów i Bytomia oraz 84-latka z Poznania.

09:55 Rosja: Ponad 400 tysięcy przypadków koronawirusa!

W Rosji stwierdzono w niedzielę 9 268 nowych przypadków nowego koronawirusa, a ogólna liczba to już 405 843. Urzędnicy podali, że 138 osób zmarło na COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, a ogólnokrajowa liczba ofiar wynosi 4 693.

09:33 Koronawirus w Ameryce Płd. Niepokojący wzrost!

Liczba przypadków choroby COVID-19 w Ameryce Południowej wzrosła o ponad 45 tysięcy przypadków w ciągu doby. W sumie na kontynencie potwierdzono niemal 945 tysięcy zachorowań i prawie 50 tysięcy przypadków śmiertelnych.

09:00 Brazylia: Więcej zgonów z powodu koronawirusa niż we Francji

Brazylia zajmuje drugie miejsce po Stanach Zjednoczonych pod względem infekcji koronawirusa. 956 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Brazylii. Zanotowano rekordową liczbę nowych zakażeń: aż 33 274 w ostatnich 24 godzinach (PAP).

08:46 Rumunia: Premier złamał zasady, które wprowadził jego rząd!

Premier Rumunii Ludovic Orban zapłacił w sobotę 3 tys. lei (2750 zł) kary za złamanie przyjętych przez jego rząd restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Okazało się, że Orban, wraz ze swoim gabinetem... biesiadował nie zachowując wymaganego dystansu społecznego - podaje PAP.

08:40 Niemcy: 286 przypadków koronawirusa w ciągu doby

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Niemczech wzrosła o 286 do 181 482 -  podaje Instytut Roberta Kocha (RKI). Dane wykazały, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 11 i wynosi 8500.

08:18 USA: Pomoc dla ofiar koronawirusa, lekarzy i policjantów

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo podpisał ustawę przyznającą świadczenia rodzinom zmarłych policjantów, pracowników służby zdrowia i innych z pierwszej linii frontu batalii z koronawirusem - informuje PAP.

08:05 Donald Trump: Szczyt G7 we wrześniu i winnym składzie!

Z powodu epidemii koronawirusa prezydent USA Donald Trump zdecydował się przełożyć prestiżowy szczyt państw G7 dopiero na wrzesień. W spotkaniu ma uczestniczyć inny skład państw: Rosja, Korea Południowa, Australia i Indie. Wcześniejsze zestawienie Trump określił jako "bardzo nieaktualną grupą krajów” i dodał, że nie odzwierciedla „tego, co dzieje się na świecie”

07:25 Świat: Więcej niż 6 milionów przypadków koronawirusa!

Liczba zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła w sobotę 6 milionów. Z powodu choroby COVID-19 zmarło prawie 370 tys. chorych - podaje Uniwersytet Hopkinsa. Najwięcej przypadków odnotowano w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Rosji. W USA zmarło również najwięcej pacjentów.

Lekarz zrobił TEST na KORONAWIRUSA na WIZJI [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.