Koronawirus: Toruń otwiera place zabaw. Można już korzystać z siłowni zewnętrznych

2020-06-01 14:53 KM
Plac zabaw w Toruniu
Autor: Sławomir Kowalski - sk-foto.pl / torun.pl Toruń sukcesywnie otwiera place zabaw. Można już korzystać z siłowni zewnętrznych

Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. na terenie Torunia dostępne są siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw, które miasto będzie sukcesywnie otwierać. Komunikat w tej sprawie przekazali przedstawiciele UMT.

W minioną środę (27 maja) premier Mateusz Morawiecki poinformował o konkretach, związanych z czwartym etapem znoszenia ograniczeń wynikających z pandemii COVID-19. W Toruniu i nie tylko zostały udostępnione miejsca rekreacji. Od 30 maja można korzystać z siłowni zewnętrznych. Miejskie place zabaw, których jest 65, są udostępniane sukcesywnie od początku czerwca.

- Wpierw zostaną odpowiednio przygotowane, przeprowadzona zostanie kontrola sprzętów i nawierzchni. Podczas korzystania z miejsc rekreacji należy pamiętać, by między bawiącymi się dziećmi była zachowana bezpieczna odległość, a rodzice bądź opiekunowie dodatkowo posiadali osłonę na nos i usta - przekazuje w komunikacie Urząd Miasta Torunia.

Redakcja ESKA INFO Toruń przyłącza się do apeli przedstawicieli UMT - korzystajmy ze sprzętu i miejsc rozrywki z rozwaga. Pamiętajmy, że koronawirus to wciąż poważne zagrożenie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus w Toruniu - to warto wiedzieć

Jeże po leczeniu trafiają do parku w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.