Koronawirus: Nie ma nowych chorych w Kujawsko-Pomorskiem. Zgon w Grudziądzu [1.06.2020]

2020-06-01 11:58 KM
Medycy w kombinezonach walczący z koronawirusem w Polsce
Autor: Shutterstock Koronawirus: Nie ma nowych chorych w Kujawsko-Pomorskiem. Zgon w Grudziądzu

Pandemia koronawirusa w Polsce wciąż jest bardzo trudnym tematem. Na szczęście w województwie kujawsko-pomorskim od kilku dni nie zanotowano nowych przypadków zakażenia COVID-19. Niestety są też złe wieści - szpital w Grudziądzu przekazał informację o kolejnym zgonie pacjenta, który zmagał się z tą paskudną chorobą.

Koronawirus w Polsce - w niedzielę mieliśmy w kraju ogromny spadek względem zakażeń, odnotowanych dzień wcześniej. Niestety wszystko wskazuje na to, że na początku tygodnia znów wrócimy do bardzo niepokojących liczb. Problem ma przede wszystkim Śląsk, ale w innych regionach również nie wygląda to zbyt ciekawie. Na szczęście Toruń i województwo kujawsko-pomorskie ponownie są wolne od nowych chorych.

- Mamy 202 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (170), opolskiego (8), dolnośląskiego (6), wielkopolskiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), lubelskiego (2), lubuskiego (2), małopolskiego (1) - przekazuje w komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus zabił w Kujawsko-Pomorskiem. Nie żyje pacjent z Grudziądza

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym zgonie pacjenta, walczącego z koronawirusem COVID-19. W komunikacie MZ przeczytaliśmy, że chodzi o 54-letnią kobietę z Grudziądza. Sprostowanie wysłało biuro wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

- Informuję, że zaraportowany dziś zgon został błędnie wykazany przez WSSE Bydgoszcz jako 54-letnia kobieta. Osoba zmarła to 54-letni mężczyzna. Zgon nastąpił w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu - tłumaczy Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy współczucia.

W Kujawsko-Pomorskiem mamy łącznie 593 osoby zakażone koronawirusem, w tym 478 ozdrowieńców i 47 osób zmarłych.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 23 987/1 065 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Koronawirus Kujawsko-Pomorskie - nie przegap niczego

Sedno Sprawy - Jarosław Gowin

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.