Poszukiwany czerwoną notą Interpolu gangster ze Śląska przetransportowany do Polski

i

Autor: Policja /KWP Łódź /zdjęcie ilustracyjne

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu gangster ze Śląska przetransportowany do Polski

2022-03-22 17:36

Zatrzymany we Francji 41-latek, za którym wystawiono dwie czerwone noty Interpolu, został przekazany sosnowieckim policjantom przez kolegów z zagranicy. Mężczyzna, który był poszukiwany m.in. za udział w gangu i wymuszenia, trafił już do polskiego aresztu.

Jak podała we wtorek (22 marca) sosnowiecka komenda, tamtejsi policjanci prowadzili poszukiwania 41-latka od czerwca 2018 r. Sądy z całej aglomeracji górnośląskiej wydały za nim listy gończe, a Prokuratura Regionalna w Katowicach poszukiwała go na podstawie dwóch czerwonych not Interpolu.

"Kiedy w toku prowadzonej sprawy kryminalni ustalili, że może się ukrywać poza granicami kraju, Prokuratura Regionalna w Katowicach wydała za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Dzięki przekazanym przez sosnowieckich policjantów informacjom mężczyzna został zatrzymany 16 listopada 2021 roku na terenie Francji" - podała sosnowiecka policja.

PRZECZYTAJ TEŻ: Przykry incydent pod Hotelem Monopol. Sztab reprezentacji wstrząśnięty!

Zamknęli im drogę, więc pojechali pod prąd! Wszystko się nagrało

Teraz 41-latek został sprowadzony do kraju i osadzony w polskim areszcie. Będzie odbywać karę - łącznie 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, orzeczoną mu za dokonane przestępstwa. Mężczyzna ma na koncie m.in. udział w grupie przestępczej, wymuszenia, oszustwa i paserstwo.

Sonda
Czy znając miejsce pobytu poszukiwanego przestępcy, poinformowałbyś policję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE