Potężna awaria ciepłownicza! Ponad 23 tys. mieszkań bez ogrzewania

i

Autor: pixabay.com Potężna awaria ciepłownicza! Ponad 23 tys. mieszkań bez ogrzewania

Dramat w Jastrzębiu-Zdroju

Potężna awaria ciepłownicza! Ponad 23 tys. mieszkań bez ogrzewania

2023-02-05 12:59

Mieszkańcy ponad 23 tys. mieszkań w Jastrzębiu-Zdroju mają zimne kaloryfery. To skutek dwóch awarii ciepłowniczych. - Trwa ponowne napełnianie sieci i w niedzielę wieczorem powinny zostać wznowione dostawy ciepła - zapewnia spółka PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa.

Jastrzębie-Zdrój. Potężna awaria ciepłownicza

Problemy z ciepłem u odbiorców zasilanych przez należącą do grupy PGNiG Elektrociepłownię Zofiówka rozpoczęły się po północy, w niedzielę 5 lutego. - Informujemy, że w związku z niekontrolowanym spadkiem ciśnienia na sieci ciepłowniczej w Jastrzębiu-Zdroju wystąpiła konieczność wstrzymania dostawy ciepła w dniu 05.02.2023 około godziny 00:15 - poinformowano na stronie internetowej.

Początkowo przerwa w dostawie ciepła miała potrwać do rana, jednak do tego czasu nie udało się usunąć awarii. Poważne problemy techniczne dotknęły mieszkańców ponad 70 ulic. Przerwą w dostawie ciepła objętych jest ponad 23,5 tys. mieszkań.

Kiedy skończy się awaria? - Zidentyfikowaliśmy obydwie awarie, do których doszło w dwóch miejscach, odcięliśmy dwa osiedla. Teraz z powrotem napełniamy sieć ciepłowniczą. Do wieczora sieć będzie napełniona – mówi Zbigniew Barszczak, rzecznik prasowy spółki PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa.

Złodzieje samochodów zatrzymani na Śląsku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki