Potężna awaria ogrzewania w Rybniku. Tysiące mieszkań z zimnymi kaloryferami

2021-11-25 9:16
Kaloryfer
Autor: pixabay.com Awaria ogrzewania w Rybniku

Aż 12 tys. mieszkań w kilku dzielnicach Rybnika nie ma ocieplania. To efekt awarii, do jakiej doszło na terenie elektrociepłowni Chwałowice. Sytuacja jest trudna, bowiem w nocy w województwie śląskim temperatura spadła poniżej zera. Wstępnie wiadomo, że naprawa może potrwać do wieczora.

Awaria ciepłownicza w Rybniku. Ponad 12 tys. mieszkań jest bez ogrzewania. Problemy zauważono już w środę. - Stwierdzono awarię w komorze ciepłowniczej na odwodnieniu z rurociągu zasilającego DN500 z EC Chwałowice. Z uwagi na konieczność wykonania prac naprawczych, w dniu 25 listopada 2021 roku w godz. 6:00 - 18:00, wystąpi przerwa w dostawie ciepła do odbiorców Rybnika - powiedziała Dziennikowi Zachodniemu Ewa Pacześny-Lach, kierownik Biura Komunikacji w PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa SA. Wiadomo, że sytuacja dotyczy kilku rybnickich dzielnic. Chodzi o część Chwałowic, a także Nowiny-Maroko, Orzepowice Północ, Smolną, Śródmieście i Meksyk. Problemy z ogrzewaniem występują także w Jastrzębiu-Zdroju. Tam do godzin popołudniowych kaloryfery będą zimne w ponad 200 mieszkaniach i jednym z przedszkoli. W ciągu dnia temperatura będzie się utrzymywała na poziomie kilku stopni powyżej zera, ale nocą będzie ujemna. W najbliższych dniach na Śląsku mróz może być obecny także wtedy, gdy będzie widno. 

Sonda
Czy awarie ogrzewania zdarzają się często w Twoim mieście?
Samobójczy skok z 5 piętra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE