Dramat na Śląsku

Potężna eksplozja gazu w Katowicach! W szkole wyleciały okna. "Dzieci miałyby traumę"

2023-01-27 10:34

W piątek, 27 stycznia w jednej z kamienic w Katowicach doszło do wybuchu gazu. Niestety wśród poszkodowanych są także dzieci. Siła eksplozji była tak duża, że w szkole znajdującej się na przeciwko kamienicy wyleciały okna. Ze względu na trwające ferie wewnątrz budynku nie było uczniów.

Potężna eksplozja gazu w Katowicach. W pobliskiej szkole wyleciały okna

W piątek, 27 stycznia około godz. 8.30 w kamienicy przy ul. bp. Bednorza w Katowicach wybuchł gazPięć osób wydobyto spod gruzów. Niestety wśród poszkodowanych są dzieci. Na miejscu trwa akcja ratunkowa, nie wiadomo ile osób mogło zostać poszkodowanych w dramatycznym zdarzeniu. Mieszkańcy Katowic w mediach społecznościowych publikują zdjęcia z miejsca tragedii. Jedna z użytkowniczek Twittera przekazała, że eksplozja była tak silna, że w szkole znajdującej się na przeciwko kamienicy wyleciały okna. Na szczęście do wypadku doszło, gdy w województwie śląskim trwają jeszcze ferie zimowe, stąd w szkole nie było żadnych uczniów.

Wybuch gazu na Bednorza, Katowice Szopienice. Podziwiam że są w stanie kogoś znaleźć w tym gruzie. Szkoła naprzeciw bez okien. Na szczęście dzieciaki miały ferie bo miały by traumę - pisze użytkowniczka mediów społecznościowych.

Z informacji potwierdzonych przez służby wynika, że do wybuchu gazu doszło na plebani kościoła ewangelickiego.

Katowice. Wybuch gazu w kamienicy. Wśród poszkodowanych są dzieci
Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki