Koleje Śląskie

i

Autor: M. Gola, wikipiedia.pl CC Koleje Śląskie

Prezes Kolei Śląskich odwołany ze stanowiska

2015-07-14 17:05

Piotr Bramorski nie jest już prezesem Kolei Śląskich. 13 lipca po południu został odwołany ze stanowiska. Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w wydanym komunikacie tłumaczy, że zmiana ma związek z negatywnym wizerunkiem firmy. 

- Odwołanie nastąpiło w związku z problemami wizerunkowymi przewoźnika po publikacji wyników kontroli Urzędu Transportu Kolejowego. Wskazała ona na uchybienia w zakresie administrowania taborem spółki. Według Rady Nadzorczej oraz Zarządu Województwa, który dofinansowuje Koleje Śląskie, taka sytuacja przyczynia się do utraty zaufania pasażerów w chwili, gdy przewoźnik uzyskał stabilność finansową na rynku kolejowym - tłumaczy biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego. 

Rada Nadzorcza powierzyła pełnienie obowiązków prezesa spółki do czasu powołania nowego prezesa, wiceprezes Renacie Szczygieł. 

Piotr Bramorski był prezesem Kolei Ślaskich od października 2013 roku. Wówczas jego głównym zadaniem miało być przeprowadzenie programu naprawczego w spółce. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają