Ratownik medyczny, wypadek - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Zaatakował ratowników medycznych

Przyjechali mu pomóc, a on się na nich rzucił. Ratowniczkę trzasnął w nogę, a ratownika szarpał i popychał

2022-12-05 19:04

Bulwersujące zachowanie 52-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju! Mężczyzna przysnął na przystanku autobusowym, a gdy załoga karetki pogotowia ratunkowego chciała mu pomóc, ten zareagował agresją. Ratowniczkę trzasnął w nogę drzwiami od karetki, a ratownika szarpał i popychał. 52-latkowi grozi kara do trzech lat więzienia.

Jastrzębie-Zdrój. Pijany 52-latek zaatakował ratowników medycznych

W sobotę, 3 grudnia na przystanku autobusowym przy ul. 11 Listopada w Jastrzębiu-Zdroju doszło do awantury. Jej sprawcą był 52-letni mieszkaniec miasta, który zmożony alkoholem przysnął na przystanku. Obudzili go ratownicy medyczni. Załoga karetki przyjechała, by pomóc mężczyźnie, tymczasem spotkała się z dziką furią z jego strony. Ratowniczka została uderzona drzwiami od karetki, a ratownik był szarpany i popychany przez 52-letniego łobuza. Pijany mężczyzna zachowywał się tak agresywnie, że trzeba było wezwać do niego policję.

Odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej. Może trafić za kratki

Ostatecznie przybyli na miejsce policjanci dali sobie radę z agresywnym mężczyzną. 52-latek został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grożą mu 3 lata więzienia. Warto przypomnieć, że zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym, osoba udzielająca pierwszej pomocy albo kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz osoby wchodzące w skład zespołu ratownictwa medycznego korzystają z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.

Sonda
Czy spotykasz się z agresją ze stronych innych ludzi?
Fałszywy policjant zatrzymany i aresztowany. 44-latek oszukał seniorkę na 13 tys. złotych

Pamiętasz sprawę śmierci małej Madzi?

Sprawdziliśmy, co dzieje się z jej matką. POSŁUCHAJ!

Listen to "Co dzieje się dziś z matką zabitej małej Madzi z Sosnowca? Sprawdziliśmy! ZBRODNIARZ I KARA" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają