GKS Katowice Ruch Chorzów

Kibice odpalili race, podpalili szaliki, a sędzia przerwał mecz! Za nami mecz GKS Katowice – Ruch Chorzów [WIDEO]

2017-10-23 10:57

Długo wyczekiwany mecz między Ruchem Chorzów a GKS Katowice określany był mianem meczu o podwyższonym ryzyku. I faktycznie, nie obyło się bez interwencji.

Kibice GKS Katowice w pewnym momencie odpalili 27 rac świetlnych i 10 dymnych, do tego podpalili szaliki, które wisiały na płocie okalający sektor, w którym się znajdowali. Sędzia nie pozostał bierny i postanowił przerwać mecz na sześć minut. Spotkanie zakończyło się o godzinie 20:00, uczestniczyło w nim 7100 kibiców.

W sieci pojawiło się także nagranie, na którym zarejestrowano "nieporozumienie" między piłkarzami GKS Katowice a Ruchu Chorzów. Zobaczcie sami jak to wyglądało.

Na niedzielny mecz, śląska policja zmobilizowała ogromne siły. Obawiano się, że może dojść do starcia kibiców Ruchu Chorzów i GKS Katowice poza stadionem – sympatyków klubu z Chorzowa, obowiązuje zakaz wyjazdowy do końca roku. Wiele patroli pojawiło się w związku z tym na DTŚ, w pobliżu stadionu i w miejscach szczególnie zagrożonych.

Ruch Chorzów zagrał z GKS Katowice w niedzielę (22 października), na stadionie drużyny z Katowic. Spotkanie skończyło się wynikiem 2:1 dla gości.

Zobacz też: Panuje tu półmrok i chłód, a niektóre korytarze znajdują się kilkaset metrów pod ziemią! Nie boisz się tam zejść? Te kopalnie musisz odwiedzić! [GALERIA]​