QUIZ. Stare nazwy śląskich miast. Czy dasz radę je rozpoznać?

2021-03-01 13:36 Rafał Strzelec
Katowice
Autor: pixabay.com Katowice

Rozpoznasz miasta z województwa śląskiego po starej nazwie? Sprawdź swoją wiedzę. Wiele miast w naszym regionie nosiło niegdyś zupełnie inne nazwy niż obecnie. Wynika to m.in. z historii, bowiem przez wiele lat Śląsk znajdował się w rekach innych państw - niemieckiego czy czeskiego. Czy uda Ci się rozpoznać ich nazwy? Odpowiedz na 10 pytań i sprawdź się!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Sprawdź się również w innych quizach:

Wybuch butli z gazem w Mysłowicach. Jedna osoba nie żyje
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE