Recydywista drogowy Rafał K. prawie zabił dziecko na pasach! Przerażające WIDEO

2021-10-18 9:57
Rędziny. Jest akt oskarżenia dla Rafała K.
Autor: archiwym se.pl Rędziny. Jest akt oskarżenia dla Rafała K.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Rafałowi K. Mężczyzna odpowie za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego rajd w Rędzinach mógł doprowadzić do tragedii. 39-latek nie ustąpił pierwszeństwa chłopcu na hulajnodze i o mały włos go nie potrącił. Zobaczcie nagranie z tej sytuacji.

Rędziny. Szalony rajd 39-latka. Nie przepuścił dziecka na pasach

Na nagraniu, jakie zamieścił Urząd Gminy w Rędzinach, widać było niezwykle groźną sytuację, do jakiej doszło 6 czerwca tego roku. Mały chłopiec, który wybrał się z rodzicami na przejażdżkę (Ci podróżowali rowerami), chciał sforsować przejście dla pieszych. Pierwszy z pojazdów ustąpił mu pierwszeństwa, jednak już zza niego wyjechał rozpędzony volkswagen, prowadzony jak się później okazało przez Rafała K. (39 l.). Mężczyzna o włos minął chłopca. Wszystko widać na poniższym nagraniu. Trzy dni później policjanci zatrzymali kierowcę.

Chwile grozy na przejściu dla pieszych w Rędzinach

Groza w Rędzinach. Jest akt oskarżenia dla Rafała K.

Do Sądu Rejonowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia w sprawie Rafała K. Jak podaje miejscowa prokuratura, dotyczy on narażenia pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. - W toku dochodzenia ustalono, że 6 czerwca 2021 roku w Rędzinach koło Częstochowy, kierujący samochodem osobowym marki VW Rafał K. wyprzedzał cztery pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. W ten sposób stworzył realne zagrożenie potrącenia przechodzących przez przejście czterech osób, w tym dwóch dzieci w wieku 7 i 3 lat - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Prokuratura dodaje, że przestępstwo narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat, a przestępstwo naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Rafał K. to drogowy recydywista!

Jak się okazuje, Rafał K. jest bardzo dobrze znany policji i śledczym. W 2011 roku był skazany na karę 7 lat i 6 miesięcy za spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W wyroku tym sąd orzekł także wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Sonda
Czy popierasz podwyżkę mandatów za przekroczenie prędkości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE