Rędziny. Drogowy recydywista prawie zabił chłopca na pasach! Szaleniec w rękach policji [WIDEO]

2021-06-09 16:29 Rafał Strzelec
Rędziny. Policja schwytała kierowcę volkswagena
Autor: Policja Śląska Rędziny. Policja schwytała kierowcę volkswagena

Szokujące nagranie z Rędzin obiegło całą sieć. Widać na nim, jak kierowca osobowego volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa osobom przechodzącym przez przejście dla pieszych i z ogromną prędkością popędził tuż przed nosem małego chłopca jadącego hulajnogą. Policjanci jeszcze dziś szukali sprawcy. Wszystko zakończyło się pomyślnie. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany.

Rędziny. Szokujące nagranie z przejścia dla pieszych

Przypomnijmy - w Rędzinach pod Częstochową na jednym z przejść dla pieszych doszło do niebywałej sytuacji. W niedzielę (6 czerwca) rodzice z dzieckiem wybrali się na przejażdżkę rowerami. Chłopiec akurat poruszał się hulajnogą. W pewnym momencie przechodzili przez pasy. Zostali przepuszczeni przez pierwszy samochód osobowy, gdy nagle na drugim pasie wyłonił się pędzony na złamanie karku kierowca volkswagena. To właśnie on minął chłopca na hulajnodze o centymetry. Gdyby doszło do zderzenia, najpewniej dziecko nie miałoby żadnych szans. Nagranie szybko zostało udostępnione w sieci. Wszyscy szukali szalonego kierowcy z Rędzin. Przede wszystkim stróże prawa.

Czytaj także: Śląsk: To nagranie mrozi krew w żyłach. Dziecko na pasach i szalony rajd kierowcy. Rodzice byli bezradni

Chwile grozy na przejściu dla pieszych w Rędzinach

Rędziny. Policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania krnąbrnego kierowcy. W środę 9 czerwca KMP w Częstochowie poinformowała o schwytaniu mężczyzny. - Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka, który 6 czerwca na drodze krajowej numer 91 w Rędzinach wyprzedził kolumnę pojazdów i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Kierujący swoim zachowaniem naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty. Jak się okazało, 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie posiada uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE