Remontr trasy S86 między Katowicami i Sosnowcem. Kiedy ruszają prace?

i

Autor: GDDiK Droga ekspresowa S86

Będą utrudnienia na ruchliwej trasie

Remont S86. Będą utrudnienia na trasie Katowice-Sosnowiec. Kiedy ruszają prace?

2022-09-03 8:00

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała remont m.in. trasy S86 między Katowicami i Sosnowcem oraz autostrady A4. Prace mają polegać na wymianie warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. Z pewnością kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami. Kiedy ruszają roboty?

Remont na S86 i A4. Będą utrudnienia na trasie Katowice-Sosnowiec

GDDiK planuje remont nawierzchni trzech dróg ekspresowych S1, S52 i S86 oraz jezdni zbierająco-rozprowadzającej na A4. Kierowców z pewnością najbardziej interesują prace na autostradzie i trasie między Katowicami i Sosnowcem. Na tych dwóch drogach ruch jest najbardziej intensywny. Jak czytamy, roboty mają polegać na "wymianie warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni". - Na prawych pasach wymieniona zostanie również warstwa wiążąca, a miejscami także głębsze warstwy obejmujące podbudowę bitumiczną - podaje GDDiK. Prace obejmą również infrastrukturę drogową - wymianę ścieków, krawężników, regulację kratek. Celem prac na S86, autostradzie A4 i pozostałych trasach jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj również: Ostre igraszki na lotnisku w Pyrzowicach. Widownia kibicowała kochankom. "Dajesz, dajesz!"

Andrzej Rosiewicz porównuje się do Stańczyka: „Jestem błaznem”!

Remonty dróg na Śląsku. Jak będą wyglądały prace?

Remont został podzielony na trzy etapy. W pierwszym prace będą prowadzone na drodze ekspresowej S52 na odcinku w Cieszynie, na jezdni w kierunku granicy państwa, o długości 5,5 km. Prace prowadzone będą także na obu jezdniach pomiędzy Międzyświeciem a Pogórzem, o długości 7,8 km - z wyłączeniem odcinka w Skoczowie. GDDiK ma podpisać wkrótce umowę z wykonawcą.  Druga część to prace na autostradzie A4 oraz drodze ekspresowej S1. W tym pierwszym przypadku nastąpi wymiana jezdni zbierająco-rozprowadzającej w Katowicach, w rejonie węzła Mikołowska w kierunku Krakowa, na długości 1 km. W tym drugim wymieniona zostanie jezdnia długości 5,6 km między Kamesznicą i Lalikami. Etapem trzecim jest remont nawierzchni na trasie o długości 6 km między Katowicami i Sosnowcem.

Czytaj również: Policyjny śmigłowiec nie daje spać mieszkańcom. "To było w******ce. Nie dało się spać!"

Remont na S86 i A4. Kiedy rozpoczną się prace?

Marek Prusak, rzecznik GDDiK powiedział "Dziennikowi Zachodniemu", że dyrekcja czeka na "projekty organizacyjne ruchu i harmonogram prac" od wykonawców. Umowy zostały już podpisane. Wiadomo, że prace ruszą jesienią. GDDiK informuje, że remont na S52 i S86 został rozplanowany do końca stycznia 2023 roku. Prace na S1 powinny się skończyć 28 grudnia tego roku.

Czy będą utrudnienia na S86?

GDDiK informuje, że roboty mają w jak najmniejszym stopniu utrudnić życie kierowcom. Dlatego na S86 zostanie zachowany przekrój 2+2 (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku). Dla pozostałych odcinków remontowanych dróg musi zostać zachowany przekrój 2+1 (dwa pasy ruchu w jednym kierunku, jeden pas ruchu w kierunku przeciwnym).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE