REWOLUCJA w gliwickich WODOCIĄGACH. Warto skorzystać z tego udogodnienia

2020-01-17 20:14 abe
wodociągi_woda
Autor: Andrzej Bęben

Bez wody żyć nie można, a awarie w ich dostawach są irytujące tak dla odbiorców, jak i dostawców. By zminimalizować ten stres gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wprowadziło SMS-owe powiadamianie o przerwach w dostawach wody.

Z usługi mogą korzystać nie tylko mieszkający w Gliwicach. Spółka dostarcza wodę także do Kleszczowa, Kozłowa, Ligoty Łabędzkiej, Pyskowic, Rzeczyc, Smolnicy, Sośnicowic, Taciszowa i Zawady. Jest ona uruchamiana na ŻYCZENIE KLIENTA. Wystarczy, że wejdzie na stronę internetową Wodociągów i zarejestruje się. Wszystkie formalności w trzech krokach i proszę bardzo: już będzie wiadomo, do kiedy nie będzie w chałupie wody! Co ważne: z SMS-owych powiadamiania mogą korzysta ć nie tylko osoby, które zwarły umowę na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków przez PWiK, ale także mieszkańcy budynków mieszkalnych administrowanych np. przez wspólnoty mieszkaniowe lub spółdzielnie.

Wodę pitną do Gliwic oprócz PwiK dostarcza także Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Katowicach. W sumie do prawie 170 tys. mieszkańców co roku trafia ok. 27 tys. m sześc. wody. Większość dostaw pochodzi z 5 lokalnych źródeł (19 studni głębinowych). Niedobory uzupełniane są przez GPW. W Gliwicach jeszcze nie zachęcają do picia tzw. kranówki zamiast wody sprzedawanej w sklepach i konfekcjonowanej w plastikowych butelkach. Może to się zmieni, bo od niedawna Gliwice mają nowego prezydenta.