Trwa rozbudowa ośrodka narciarskiego na Skrzycznem

i

Autor: COS OPO Szczyrk/FB

Inwestycje

Trwa rozbudowa ośrodka narciarskiego na Skrzycznem w Szczyrku. Kiedy finał? ZDJĘCIA, WIDEO

2023-09-18 14:52

W ramach rozbudowy ośrodka narciarskiego, na Skrzycznem jeszcze w tym roku mają powstać nowa kolej krzesełkowa i wyciąg orczykowy. Inwestycja pochłonie blisko 54 mln złotych.

Kolej linowa i wyciąg orczykowy w budowie na Skrzycznem

Na Skrzycznem trwają prace związane z rozbudową ośrodka narciarskiego należącego do Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Jak podaje kompleks, wybudowane zostaną nowa, sześcioosobowa kolej krzesełkowa oraz wyciąg orczykowy, co znacząco poprawi warunki korzystania z atrakcji w nadchodzącym sezonie zimowym. 

W planie poszerzenie trasy narciarskiej od Hali Jaworzyna do Dolin

Kolej z doliny na Skrzyczne będzie mogła przewieźć nawet 1800 osób na godzinę, z maksymalną prędkością 5 metrów na sekundę. Będzie miała długość ponad 1100 m i pokona 360 m różnicy wysokości. Ponadto poszerzona zostanie trasa narciarska na odcinku o długości blisko 320 m, od Hali Jaworzyna do Dolin.

Kiedy otwarcie? Jeszcze w sezonie zimowym 2023/2024

Wykonawcą inwestycji jest firma Leitner S.p.A. z Włoch, a jej koszt to blisko 54 mln zł. Ma zostać zrealizowana i udostępniona jeszcze w tym roku. Zobaczcie zdjęcia z budowy i film, udostępnione w mediach społecznościowych COS OPO Szczyrk.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany