Ruda Śląska. Roczne dziecko wypadło z okna! Dramatyczna akcja ratunkowa

2020-07-31 12:12 Rafał Strzelec
Ruda Śląska. Dziecko wypadło z okna. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Autor: Google Street View

Dramat w Rudzie Śląskiej. Roczne dziecko wypadło z okna. Do zdarzenia doszło około godz. 11.10 przy ul Energetyków w dzielnicy Halemba. Dziecko było pod opieką babci pod nieobecność rodziców. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego malucha do szpitala w Ligocie.

Ruda Śląska. Roczne dziecko wypadło z okna! Dramatyczna akcja ratunkowa na Halembie

Do zdarzenia doszło w piątek 31 lipca. Około godz. 11:10 policjanci otrzymali zgłoszenie, że z okna na pierwszym piętrze jednego z bloków przy ul. Energetyków w dzielnicy Halemba wypadło dziecko. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR.

- Dziecko wypadło z okna na pierwszym piętrze. Na szczęście upadło na pobliski trawnik. Było przytomne. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował je do szpitala w Katowicach-Ligocie - mówi nam Roman Aleksandrowicz, zastępca rzecznika prasowego KMP w Rudzie Śląskiej.

Wiadomo, że dzieckiem opiekowała się babcia pod nieobecność rodziców. Ci zaraz po zdarzeniu pojawili się na miejscu. Byli trzeźwi. Sprawę bada policja.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE