Koronawirus w Polsce. Przerażająca wizja! Chodzi o zakażenia na Śląsku

2020-07-31 11:47 Rafał Strzelec
Koronawirus na Śląsku. Będzie JESZCZE gorzej! Ministerstwo Zdrowia nie pozostawia złudzeń
Autor: Łukasz Gągulski zdjęcie ilustracyjne

Aż 657 przypadków koronawirusa w Polsce odnotowano w przeciągu ostatniej doby, z czego 227 w województwie śląskim. Wygląda na to, że to nie koniec problemów. Ministerstwo zapowiada, że wzrost będzie jeszcze większy. I to przede wszystkim na Śląsku.

Koronawirus w Polsce. Potężny przyrost zakażeń na Śląsku. Będzie jeszcze gorzej!

Koronawirus nie odpuszcza. W piątek 31 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 nowych zakażeniach. To dotychczasowy rekord jeśli chodzi o epidemię w naszym kraju. Niestety około 1/3 zakażeń została odnotowana w województwie śląskim. Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że to nie koniec wzrostów.

- Niestety musimy się spodziewać nadal dużej liczby pozytywnych wyników ze Śląska. Na pewno w weekend będą raportowane jeszcze dane z przesiewu w kopalni Bielszowice. Dziś też kolejne 300 osób jest badanych z kopalni Silesia i 300 z kopalni Chwałowice - mówi rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

To właśnie sektor wydobywczy znów jest na językach wszystkich tym bardziej, że jak informuje ministerstwo, nowe ogniska zarazy dotyczą rodzin górniczych.

- W raportach mamy teraz dość duży udział rodzin górników zaraportowanych w ubiegłym tygodniu. Na Mazowszu niestety mamy nowe ogniska z imprez rodzinnych czy szpitala. Nie ma natomiast żadnych nowych ognisk w Małopolsce – tam nadal w raportach mamy zakłady pracy - dodał rzecznik MZ.

Ministerstwo spodziewa się w najbliższym czasie kolejnych wzrostów. Ogółem od początku epidemii zakażonych zostało 45 688 osób, z czego 33 987 wyzdrowiało. Zmarło 1716 pacjentów. Na Śląsku od początku epidemii odnotowano 16 167 przypadków koronawirusa, ale 13 886 osób uznaje się za ozdrowieńców.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE