Śląskie. Wyższe opłaty za przejazd autostradą A4? Jest wniosek Stalexport

2020-07-30 18:04 Rafał Strzelec
Autostrada A4
Autor: East News Autostrada A4

Stalexport Autostrady chce zwiększyć opłaty za przejazd autostradą A4. Spółka złożyła w tej sprawie wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak czytamy w komunikacie w górę pójdą opłaty za przejazd pojazdów pierwszej kategorii. Zmiany mają wejść w życie 1 października.

Wyższe opłaty za przejazd A4. Jest wniosek

Zarząd Stalexport Autostrady S.A zwrócił się do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o wydanie zgody na podwyższenie od 1 października 2020 r. stawki opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 1 (motocykle, pojazdy o dwóch osiach) z kwoty 10 zł do kwoty 12 zł na każdym placu poboru opłat (PPO) autostrady A4 Katowice-Kraków tj. w Mysłowicach i w Balicach. Stawki w pozostałych kategoriach nie ulegną zmianie.

Również 1 października zmianie ulegnie również wysokość stawki preferencyjnej za przejazd pojazdów kategorii 1 (z wyłączeniem motocykli) z wykorzystaniem płatności automatycznych (elektroniczny pobór opłat A4Go oraz videotolling - opłata pobierana na podstawie odczytu tablicy rejestracyjnej) i wyniesie ona 8 zł na każdym PPO (do 30 września 2020 r. - 7 zł). Podobnie jak w poprzednim przypadku w pozostałych kategoriach zmiany stawki nie ulegną zmianie.

Nie wiadomo, dlaczego spółka zdecydowała się zawnioskować o podwyżkę opłat. Nie jest to raczej kwestia pandemii koronawirusa, bowiem jak wyliczyli specjaliści Stalexport zarobił 33 miliony złotych w pierwszym półroczu, czyli tylko 2 mln mniej niż przed rokiem.

Ruszyła misja na marsa. Łazik ma znaleźć ślady życia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.