Śląskie. Wyższe opłaty za przejazd autostradą A4? Jest wniosek Stalexport

2020-07-30 18:04
Autostrada A4
Autor: East News Autostrada A4

Stalexport Autostrady chce zwiększyć opłaty za przejazd autostradą A4. Spółka złożyła w tej sprawie wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak czytamy w komunikacie w górę pójdą opłaty za przejazd pojazdów pierwszej kategorii. Zmiany mają wejść w życie 1 października.

Wyższe opłaty za przejazd A4. Jest wniosek

Zarząd Stalexport Autostrady S.A zwrócił się do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o wydanie zgody na podwyższenie od 1 października 2020 r. stawki opłaty za przejazd dla pojazdów kategorii 1 (motocykle, pojazdy o dwóch osiach) z kwoty 10 zł do kwoty 12 zł na każdym placu poboru opłat (PPO) autostrady A4 Katowice-Kraków tj. w Mysłowicach i w Balicach. Stawki w pozostałych kategoriach nie ulegną zmianie.

Również 1 października zmianie ulegnie również wysokość stawki preferencyjnej za przejazd pojazdów kategorii 1 (z wyłączeniem motocykli) z wykorzystaniem płatności automatycznych (elektroniczny pobór opłat A4Go oraz videotolling - opłata pobierana na podstawie odczytu tablicy rejestracyjnej) i wyniesie ona 8 zł na każdym PPO (do 30 września 2020 r. - 7 zł). Podobnie jak w poprzednim przypadku w pozostałych kategoriach zmiany stawki nie ulegną zmianie.

Nie wiadomo, dlaczego spółka zdecydowała się zawnioskować o podwyżkę opłat. Nie jest to raczej kwestia pandemii koronawirusa, bowiem jak wyliczyli specjaliści Stalexport zarobił 33 miliony złotych w pierwszym półroczu, czyli tylko 2 mln mniej niż przed rokiem.

Ruszyła misja na marsa. Łazik ma znaleźć ślady życia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE