Romantyczny spacer zakończył się dramatem. 86-latek rozjechał małżeństwo na pasach

2021-01-05 13:09

86-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Renault w Rybniku rozjechał przechodzące przez pasy małżeństwo. To dramatyczny finał romantycznego spaceru, który w deszczu urządził sobie 73-latek ze swoją 67-letnią żoną. Co było przyczyną potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych? Policjanci wyciągnęli pierwsze wnioski.

Potrącenie w Rybniku. 86-latek wjechał w małżeństwo na pasach

Do potrącenia doszło we wtorek, 5 stycznia, około godziny 7:45 w Rybniku na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. - 86-letni kierujący renault megane jadąc w kierunku centrum potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 73-latka i jego 67-letnią żonę - relacjonują policjanci z Rybnika. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący osobówką został ukarany 500-złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Co było przyczyną zdarzenia? Pierwsze wnioski wskazują, że złe warunki na drodze i nieostrożność kierującego. - Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych i zachowanie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych - apelują funkcjonariusze. 

Potrącenie w Rybniku. Ważny komunikat policji

"Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury muszą mieć świadomość, że na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność", przypominają policjanci. - Wszystko to przemawia za powszechnym używaniem elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży niezależnie od wieku. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Z elementów odblaskowych powinno korzystać każde dziecko poruszające się po drodze, niezależnie od tego, którą częścią drogi się porusza – chodnikiem, poboczem, czy jezdnią - podkreślają mundurowi. 

Zabił sąsiada bo zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE