Rzucał z okna w policjantów przedmiotami. Śpiewając hymn Polski groził, że rzuci się z okna

i

Autor: Piotr Bławicki/Super Express Rzucał z okna w policjantów przedmiotami. Śpiewając hymn Polski groził, że rzuci się z okna

Negocjacje trwały całą noc

Rzucał z okna w policjantów przedmiotami. Śpiewając hymn Polski groził, że rzuci się z okna

Groził, że wyskoczy z okna swojego mieszkania na trzecim piętrze. Był silnie wzburzony, zabarykadował się w mieszkaniu. Gdy na miejsce przyjechał policyjny negocjator, zaczął wyrzucać różne przedmioty z mieszkania. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna zachowywał się bardzo dziwnie, raz miał śpiewać hymn Polski, innym razem piosenkę stadionową. Obezwładnili go antyterroryści z Katowic.

Groził, że rzuci się z okna, śpiewał przy tym hymn Polski

To była bardzo trudna noc dla mieszkańców bloku przy ulicy Braci Gierymskich w Bielsku-Białej. Zdesperowany 44-letni mężczyzna o 1 w nocy zaczął grozić, że rzuci się z okna. Na miejsce błyskawicznie wezwano policję i strażaków, którzy rozłożyli pod oknami skokochron. Na miejsce wezwano także policyjnego negocjatora.

- Mężczyzna co jakiś czas mówił, że chce popełnić samobójstwo. Był w bardzo silnym wzburzeniu. Nie podejmował żadnych rozmów i zabarykadował się w mieszkaniu - przekazała w rozmowie z Super Expressem, asp. sztab. Katarzynę Chrobak, rzeczniczka bielskiej komendy.

Jak wynika z relacji świadków, których cytuje portal bielsko.biala.pl, mężczyzna wykrzykiwał przez okno naprzemiennie, że się zabije, śpiewał hymn Polski, modlił się i śpiewał piosenkę stadionową. Rzucał także w strażaków i policjantów różnymi przedmiotami.

- Rano na miejsce przyjechali antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zdecydowano o siłowym wejściu do mieszkania. Mężczyzna został obezwładniony, a następnie przewieziony do szpitala psychiatrycznego - mówi rzeczniczka bielskiej komendy.

Całość działań zakończyła się o godzinie 8 rano, 16 lutego.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111 Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123 pokonackryzys.pl

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenie dzwoń na numer alarmowy 112

Sonda
Czy Twoim zdaniem można uratować życie kogoś, kto chce popełnić samobójstwo?
Bydgoscy policjanci uratowali desperata
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany