Śląscy policjanci zaszaleli w Anglii

Ci policjanci są silni jak dęby. Wszystkie gagatki schodzą im natychmiast z oczu

2023-11-30 10:45

Ci mundurowi to prawdziwe chłopy jak dęby. Trójka policjantów ze śląskiego garnizonu może pochwalić się niebywałą krzepą. Właśnie wystartowali w Mistrzostwach Świata w sportach siłowych, gdzie zdobyli złote medale. Na samą myśl, że mogą przystąpić do interwencji, niejednego gagatka oblewa zimny pot.

Śląscy policjanci na siłowych Mistrzostwach Świata w Anglii 

Bracia Łukasz i Dawid Warmuzowie to policjanci z będzińskiej prewencji. Marcin Marszałek jest z kolei wykładowcą w katowickiej Szkole Policji. Wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Wielkiej Brytanii, w konkurencji, która polega na podniesieniu do klatki piersiowej sztangi siłą samych bicepsów. Z angielska konkurencja ta zwie się "strict curl". Zawodnik musi być oparty plecami i miednicą o ścianę. I w tej pozycji powinien przyłożyć trzymaną sztangę do klatki piersiowej.

Angielskie Coventry okazało się szczęśliwe dla śląskich policjantów. Łukasz Warmuz zdobył dwa medale - złoty w swej kategorii wagowej i srebrny w kategorii open, jego brat też zdobył złoto, podobnie jak Marcin Marszałek. A startowało w tych nietypowych zawodach ponad 250 uczestników! Dla Łukasza Warmuza dobiegający końca rok był niebywale bogaty w sukcesy - wcześniej wygrał on Puchar Świata i Mistrzostwa Europy, zresztą jako jedyny na świecie może pochwalić się takim osiągnięciem w tej dyscyplinie.

Policjanci jak dęby
Sonda
Czy policjanci w Polsce zarabiają za dużo?