Silne wstrząsy w kopalni Bielszowice! Mieszkańcy wielu miast przerażeni. "Cały dom się trząsł"

2022-05-13 8:04
Sejsmograf
Autor: Wikipedia Sejsmograf

W piątek, 13 maja, w nocy w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej miały miejsce dwa wstrząsy. Ich siłę oceniano na ok. 3,2 stopnia w skali Richtera. Mieszkańcy wielu miast na Śląsku budzili się przerażeni! Wstrząs był odczuwany m.in. w Świętochłowicach, Katowicach czy Mikołowie.

Dwa wstrząsy w kopalni Bielszowice miały miejsce w piątek, 13 maja, około godz. 4.20. Jak przekazał Tomasz Głogowski, rzecznik PGG, miały one miejsce w caliźnie filarów do przekopów w rejonie ściany wydobywczej w kopalni Bielszowice. Magnitudę pierwszego wstrząsu wstępnie oszacowano na 2,19, drugiego - aż 3,26 stopnia w popularnej skali Richtera. Oznacza to, że był to jeden z najsilniejszych notowanych na Śląsku wstrząsów górotworu. - Wstrząsy były silnie odczuwalne na powierzchni, natomiast nie wywołały skutków pod ziemią. Pracownikom nic się nie stało, nikt nie odniósł obrażeń - przekazał Głogowski. Nie licząc Rudy Śląskiej, wstrząs był odczuwany w wielu ościennych miastach: Katowicach, Chorzowie, Mysłowicach, Świętochłowicach czy Mikołowie.

Czytaj również: Śmierć 19 górników w Zofiówce i Pniówku. Związkowcy wskazali przyczyny. Chcą dymisji Sasina

Mieszkańcy wyżej wymienionych miast pisali w mediach społecznościowych, iż rzeczywiście wstrząs był bardzo silny. - Halemba - to samo cały dom się trząsł, postawiło nas na nogi. Miałam wrażenie że pływam na łóżku - napisała jedna z internautek na grupie Wstrząsy i Tąpnięcia na Śląsku. - Mikołów Centrum, wybudziło nas. Bardzo mocny wstrząs - dodawała pani Magdalena.

Zobacz koniecznie: Bielsko-Biała: Furiat z nożem dźgał 12-letnią Zosię! Nowe informacje o stanie dziewczynki

Sonda
Czy wiesz, jak zareagować, gdy poczujesz wstrząs podłoża?
W kopalni Zofiówka odnaleziono dwa kolejne ciała. Morze zniczy przed kopalnia metanową.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE