Bielsko-Biała: 12-latka skatowana nożem przed podstawówką. Nowe fakty. Jest w ciężkim stanie

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Alexas_Fotos; Śląska Policja Bielsko-Biała: 12-latka skatowana nożem przed podstawówką. Nowe fakty. Jest w ciężkim stanie

Bielsko-Biała: Furiat z nożem dźgał 12-letnią Zosię! Nowe informacje o stanie dziewczynki

Minął tydzień od koszmarnego ataku Arkadiusz D. na 12-letnią Zosię. Mężczyzna rzucił się z nożem kuchennym na dziewczynkę pod szkołą podstawową w Bielsku-Białej. Zadał jej kilkanaście ciosów ostrzem. Poszkodowane dziecko zostało przetransportowane do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Mamy nowe informacje na temat jej stanu zdrowia.

Dokładnie 5 maja około godziny 13:00 przed Szkołą Podstawową nr 22 w Bielsku-Białej doszło do szokującego ataku. Chory na schizofrenię 41-latek, Arkadiusz D. z nożem w ręku rzucił się na 12-letnię Zosię. Dziewczynka otrzymała kilkanaście ciosów nożem. Możliwe, że zginęłaby w wyniku ataku, gdyby nie bohaterski taksówkarz. Pan Andrzej widząc, co się dzieje, przerwał jatkę i uratował dziewczynkę przed śmiercią. Dziecko trafiło do katowickiego Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Mamy nowe informacje o stanie zdrowia Zosi.

Czytaj również: Arkadiusz D. zadał ciosy nożem 12-latce! Żona mężczyzny w szoku. "Pocałował mnie, zrobił śniadanie..."

- Dziewczynka od tygodnia przebywa w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Obrażenia, które odniosła, są bardzo poważne. Dalej jest w stanie ciężkim, ale jej stan został ustabilizowany. Została wybudzona ze śpiączki. Dziewczynka jest pod stałą i troskliwą opieką naszego personelu - powiedział Wojciech Gumułka, rzecznik placówki.

Arkadiusz D. został zatrzymany. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego zaatakował dziewczynkę. Jest aresztowany na trzy miesiące, które spędzi w zakładzie z oddziałem psychiatrycznym.

Zobacz koniecznie: Atak nożownika w Bielsku-Białej: To bohaterski taksówkarz rzucił się na pomoc Zosi. "Odepchnął go gołymi rękami"!

Sonda
Czy spotykasz się z agresją ze stronych innych ludzi?
Nożownik ranił dziecko, bohaterski taksówkarz zareagował w porę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE